Program akcí

Program akcí

Akce pro 24.03.2017

24
březen
Jana Havelková: Země má 2016/2017

Jana Havelková: Země má 2016/2017

Pá | 08.00
Kino Vlast

Vernisáž 1. 3. 2017 v 17.00 hod.


Multižánrová umělkyně Jana Havelková vyniká již originalitou malířské techniky. Své obrazy maluje tzv. enkaustikou: nanáší horký vosk na tři povrchy - lakolitové desky, papír a zrcadlo, občas využívá také sklo dřevo či keramiku. Jednotícím tématem obrazů je přeměna, přerod a vývoj planety Země.

Jana Havelková pochází z Českého Dubu. Je malířkou a básnířkou, patnáct let působila jako kostymérka a herečka v loutkovém divadle. Za své verše i malby byla několikkrát oceněna v rámci výstavy Modrý slon.


24
březen
Tomáš Junga: Toulky frýdecko-místeckem

Tomáš Junga: Toulky frýdecko-místeckem

Pá | 08.00
Národní dům

Zasněžené Palkovické hůrky, mlhy převalující se nad hladinou Šance, počínající podzim na Bílé či ojíněné stromy na Skalce. To je jen malá ukázka toho, co zachytil svým fotoaparátem mladý fotograf Tomáš Junga. Poznáte jednotlivá místa i bez popisků? Zkuste to!

Šestnáctiletý Tomáš Junga žije v nedalekých Řepištích. Fotí digitálním i analogovým fotoaparátem a mezi nejčastější objekty, na něž se soustředí, patří příroda, krajina a portrét. Autor studuje fotografii na střední škole.

Akce je součástí projektu Umělecký inkubátor.


24
březen
Bijásek: Kytice pohádek I.

Bijásek: Kytice pohádek I.

Pá | 09.30
Kino Vlast

Pásmo filmových pohádek pro nejmenší.

Pohádky:

Těší mne,

Cvrček a bombardon,

Krtek a paraplíčko,

Piráti,

Jak Žofka pořádala svatbu,

Jak jedli vtipnou kaši,

Vodnická pohádka,

Nácíček nakupuje,

Dorotka a hvězda

Cvrcek a bombardon 002   Jak se zofka postarala o svatbu    004

Ks288 tesi me 005   medvedi 05


24
březen
KM Broučci - Hrátky s pejskem

KM Broučci - Hrátky s pejskem

Pá | 10.00
Broučci

Zveme Vás na hravé dopoledne s canisterapeutickým pejskem. Jsem Irský setr a jmenuji se Forrest. Příjdu za Vámi v 10 hodin. Poplatek na pejska činí 20,- Kč.


24
březen
Balerína
Kino
 Premiéra Dětem

Balerína

Pá | 17.00
Kino Vlast

Film vypráví příběh Félicie, mladé osiřelé dívky, jejíž největší vášní je tanec. S pomocí svého nejlepšího přítele Victora se jí podaří uprchnout ze sirotčince a vydat se na dlouhou cestu do Paříže, kde na ni čeká mnoho nelehkých úkolů a zajímavých setkání. Balerína je zábavný a dojemný film o přátelství, sebedůvěře a rodinných poutech.

Balerina


24
březen
Padesát odstínů temnoty

Padesát odstínů temnoty

Pá | 19.00
Kino Vlast

Další kapitola pikantní romance o vztahu dominantního milionáře Christiana Greye a submisivní studentky Anastasie Steeleové.

Je třeba říct, že výše uvedené charakteristiky už vlastně neplatí. Odstíny šedi skončily ve chvíli, kdy Anastasia přestala hrát podle Greyových pravidel a bez okolků ho opustila. Dosavadní lovec a dravec se ocitá v pro něj neznámé životní situaci a navíc si uvědomuje, že se do Anastasie zamiloval. Té se sice nechce vrátit do světa, ve kterém naplňovala roli poddajné studentky, ale Christianovu kouzlu odolat stejně nedokáže. Nevědomky se tak vystavuje velikému nebezpečí. Z Greyovy minulosti se náhle začnou vynořovat temné stíny, které pomáhaly vytvořit jeho komplikovanou osobnost. A těm rozhodně není po chuti, že „jejich“ Christian podlehl tak banálnímu a slabošskému citu, jakým je láska.

2471 D018 00122R


24
březen
Bratři Ebenové

Bratři Ebenové

Pá | 19.00
Národní dům

Pozoruhodné trio Bratři Ebenové – tedy Marek, Kryštof a David Ebenovi s kapelou se vracejí do Frýdku-Místku a naservírují přesně to, čím jsou proslavení: sofistikovaný folk s vybroušenými texty, které přetékají krásnými slovními hříčkami. Spojení Markovy kytary, Kryštofova klavíru či flétny, Davidova klarinetu a sopránsaxofonu vytváří ojedinělý ebenovský sound, obohacený dalšími nástroji. Již koncem sedmdesátých let, kdy Ebeni vstupovali na scénu, se v jejich hudbě proplétaly vlivy klasiky, folku, rocku či jazzu a prvky vytříbeného hudebního humoru. Kromě tria bratří Ebenových v kapele působí kapelu hudebník působící mimo jiné v kapele ETC Vladimíra Mišíka – Jiří Veselý (basová kytara, akordeon), dále Jiří Zelenka (bicí, perkuse) a Pavel Skála (akustické a elektrické kytary). Kapelu dnes již neodlučně doplňuje vynikající jazzový kontrabasista Jaromír Honzák.

 


24
březen
Koncert akustického dua Okýbachi

Koncert akustického dua Okýbachi

Pá | 19.00
Městská knihovna

Autorská tvorba s prvky minimalismu, meditativní hudby, worldmusic, folku, blues, bossanovy…

Aleš Nitra – kytara, foukací harmoniky, ukulele, békání, doumbek, perkuse

René Gavlas – perkuse, metalofon, liquid udu, doumbek, rámový buben daf, békání, body music (hra na tělo)


Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Magazín

Magazin

Stáhnout

Program

Plakat

Stáhnout

Předplatné

predplatne

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.