3D Digitální kino

VĚDĚLI JSTE, ŽE MÁME DIGITÁLNÍ KINO?


Digitalizace kin znamená nahrazení 35 mm filmových projektorů digitální technologií a zároveň změnu zavedených způsobů distribuce. Kvalita digitálního promítání je srovnatelná s promítáním z 35 mm, digitální kopie navíc nepodléhá mechanickému opotřebení a její kvalita tedy zůstává konstantní.

Světoví distributoři přistoupili k digitální projekci obrazu a zvuku z následujících důvodů:

  • úspora finančních prostředků
  • kvalita filmové projekce
  • dostupnost filmů
  • ochrana před pirátstvím
  • rozmanitost programové nabídky - výroba digitální  kopie je levnější, takže lze předpokládat, že půjde do kin více filmů, které by byly jinak šířeny pouze na DVD – dokumenty, nezávislá tvorba a krátké filmy

Kinosál Nová scéna Vlast se zařadil mezi 225 zdigitalizovaných kin v celé České republice. V říjnu loňského roku byl vybaven digitální technologií dle standardu DCI, včetně technologií pro přehrávání 3D filmů za použití speciálních brýlí, které vám při vstupu do sálu zdarma zapůjčíme. Nové zařízení bylo zčásti financováno Státním fondem pro podporu a rozvoj české kinematografie. V únoru 2011 jsme dokončili i obměnu zvukové aparatury a zatím poslední novinkou je instalace zcela nového plátna.

Hlavní výhodou digitalizace, kromě všech výše uvedených nejmodernějších technických prostředků, je promítání premiér filmů ve stejný den jako kdekoliv jinde v celé ČR.

Přejeme intenzívní zážitky v té nejvyšší obrazové i zvukové kvalitě.

AKTUÁLNÍ PROGRAM KINA

Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Magazín

Magazin-WEB

Stáhnout

Program

Plakat-program-WEB

Stáhnout

Předplatné

predplatne

Stáhnout

Kino Vlast

Plakat kino brezen019 WEB

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.