René Souček natočil nové album


Jako strojvedoucí si nestihnu ani zazpívat


Rozhovor s frýdeckomísteckým písničkářem René Součkem, který v březnu v Národním domě pokřtí své nové album. Vstupenky na koncert můžete koupit zde. Aktuality ke koncertu najdete na Facebookové události zde.


foto Lukáš Horký: René Souček

foto: Lukáš HorkýV Českých Budějovicích by chtěl žít každý, říká se v jedné Cimrmanově hře. Vaše partnerka Adéla Jonášová i potenciální tchyně Pavlína Jíšová z Budějovic pochází; co je tedy na výše uvedeném výroku pravdy? 


Bydlím v Lišově (tj. mezi Budějovicemi a Třeboní) už druhým rokem a vždycky odpovídám: Kromě mne tedy. Být po mém, jsem zpátky ve Frýdku-Místku okamžitě střelhbitě, ale žiji s Adélou a Pavlínou pod jednou střechou a ve Frýdku nemáme bydlení, tak zůstáváme na jihu.

Ve Vaší rodině je hudba denním chlebem, ostatně Pavlína Jíšová je zakládající členka proslulé formace Žalman a spol. Je výhoda, když partneři pracují ve stejném oboru, který je zároveň jejich koníčkem? 


Ten koníček je věc, přes kterou jsme se našli. Adéla i Pavlína se tím živí, jsou to profesionálky, mě živí koleje, dělám momentálně školu na strojvedoucího, ale občas jezdím holkám jako doprovod, řidič a bedňák. Je fajn, že všichni hrajeme, vznikají tím i nové písně. 

Vaše legendární album Fajne-Mjesto zná ve Fajnem-Mjestě asi každý. 18. března však budete v Národním domě křtít album nové. Prozradíte o něm nějaké zajímavosti?


Legendární zní hezky (smích). Ale už je to album z roku 2013! Fanoušci chtěli nové CD, tak jsme s cajoníkem Markem Hlostou vstoupili do studia k Michalu Smolanovi a natočili jsme novinku s názvem Sto Tisíc Slov. Novinka, stejně jako první album, bude obsahovat 14 písní a hudebně jsme to kousek posunuli. Měli jsme i hosty, kteří nám pomohli s nahráváním nástrojů, na které s Markem nehrajeme. Např. Petr Piny Pinkas - kontrabas, Martina Poláchová - violoncello, Emil Ferenc - foukací harmonika, Karel Jirgl- trubka, Martin Šimek – virbl a další. Na CD je dokonce duet právě s Pavlínou Jíšovou a zpívá se mnou i Adéla Jonášová, ta nahrála skvěle i irské flétny. Takže o překvapení není nouze.

Slyšel jsem, že ukulele, na které poslední dobou hrajete, způsobuje závislost podobnou heroinu či pervitinu. Pociťujete abstinenční příznaky ve chvíli, kdy píšete tento text?


Ukulele je hlavně má velká láska! Ovšem teď poměrně abstinuji skrz nové zaměstnání. Učím se teď převážně řady lokomotiv a jejich ovládání a spoustu dopravních předpisů! Ale ukulele mi chybí, mám třas. (smích)

Říkáte, že studujete dopravní předpisy? Tak tedy - může strojvůdce při řízení vlaku skládat písničky?


Za jízdy vůbec ne, to si nestihnu ani zazpívat! Strojvedoucí musí zkrátka sledovat trať.

Jaké jsou vaše umělecké plány v nejbližší budoucnosti?


Teď nejblíže chystám, jak už bylo řečeno, křest CD 18. 3. v Národním domě v Místku. Doufám, že přijde opravdu většina fanoušků a kamarádů! To je pro mě hodně důležité, jako hosta mám Samsona Lenka, který mi pomáhal v začátcích. Pak bude 28. 4. Ostrava v Heligonce. Kmotr bude, ale neprozradím! Pak samozřejmě Sweetsen fest, různé festivaly a koncerty, jak to vyjde. Více můžete zjistit na stránkách www.renesoucek.cz.


Zpět

 

AktualityArchív aktualit


květen 2018

Po Út St Čt So Ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

750 let FRÝDKU≈MÍSTKU

750-banner-396x180
Předplatné

predplatne

Předplatné


NewsletterFacebook

KulturaFM

https://www.facebook.com/pages/KulturaFM/145149685496801

rss  RSS