Divadelní festival ODPOUTANÁ SCÉNA

Přijďte si užít atmosféru divadelního festivalu pod širým nebem


Po čtyři dny bude frýdecké zámecké nádvoří a přilehlý park Pod Zámkem patřit divadlu. Na dvou pódiích zde bude od čtvrtka 10. do neděle 13. srpna probíhat divadelní festival Odpoutaná scéna. Na akci, která se vyprofilovala z festivalu Setkání divadla a hudby, se letos představí takové hvězdy jako Karel Roden, Jana Krausová, Miroslav Etzler či Jan Čenský.


kultura fm 2017-facebook top


Čistě divadelní festival

Léto přináší mnoho příležitostí užít si kulturní akce pod širým nebem. Kromě hudebních našly mezi návštěvníky oblibu také ty divadelní. Herci a diváci se tak mohou dostat z tradičních prostor kamenného divadla na místa s jinou, jedinečnou atmosférou. Nejinak tomu bude u open air festivalu Odpoutaná scéna probíhajícím tentokrát na dvou pódiích. První z nich bude na romantickém nádvoří Frýdeckého zámku. V tomto prostoru se divadelní festival odehrával i v minulých letech, kdy se na Setkání divadla a hudby objevovala také vystoupení čistě hudební. Letos se organizátoři rozhodli věnovat všechny festivalové dny výhradně divadlu.

 

Šapitó v parku Pod zámkem

Novinkou bude druhá scéna, která akci dodá autentickou festivalovou atmosféru. V parku Pod zámkem bude cirkusové šapitó, v němž své inscenace předvedou soubory Komediograf, Malé divadlo Kjógenu, Stará Aréna nebo improvizační soubor FrMol. Teplé večery a frýdecký park jistě vytvoří tu pravou kulisu a doprovodí tyto originální inscenace. „Šapitó by mělo být prostorem pro diváky, kteří chtějí zažít něco netradičního. Během čtyř dnů zde mohou vidět pestrou paletu divadelních žánrů. Kromě jiného uvedeme například japonskou frašku Kjógen s jejím výrazně stylizovaným divadelním jazykem. Na programu je také divadlo jednoho herce v podání Roberta Mikluše. V neděli pak bude šapitó patřit interpretům letošního festivalu Setkání divadel ve Valašském Meziříčí,“ přibližuje dění v šapitó jeden z organizátorů Jiří Močička.

bosi 1


Herecké hvězdy na zámeckém nádvoří

Parkem a Zámeckým náměstím mohou návštěvníci korzovat od scény ke scéně. Každá nabídne něco jedinečného. Na zámku diváky čekají inscenace s hvězdným obsazením. Mohou se mimo jiné těšit na Karla Rodena, Janu Krausovou, Jana Čenského, Michaelu Dolinovou nebo Miroslava Etzlera.

Sex-pro-pokrocile foto

Vstupenky

Permanentky a vstupenky na některá představení jsou sice již vyprodány, ale ještě stále zbývají volná místa na dvě představení na zámku nebo na nedělní představení v šapitó. Koupíte je buď online na www.kulturafm.cz nebo v pobočkách BIC F≈M. Přijďte třeba na inscenaci s Janem Čenským a Michaelou Dolinovou a vzpomeňte s nimi na legendu módy Coco Chanel. U vyprodaných představení můžete zkusit štěstí na místě, jednotky vstupenek budou ještě v doprodeji.

Chcete vědět více? 

Koukněte na video z loňského Setkání divadla a hudby https://youtu.be/g4gbT-ulve0
Přečtěte si rozhovor s Tomášem Pavčíkem z Malého divadla Kjógenu.

Program:

Čt 10. 8. 20.00 park Pod zámkem / šapitó VYPRODÁNO

Pokus o vytvoření osobnosti ze sebe sama / Komediograf

Vstupné 100 Kč

Originální a poctivá komedie ze současnosti. Robert Mikluš alias Jožin toho má dost a rozhodl se pro nás všechny vyrobit osobnost ze sebe sama. V přímém přenosu. Abychom mohli být v Česku konečně na někoho hrdí. Představení je v předprodeji vyprodáno. Zkuste štěstí na místě.

Pá 11. 8. 18.00 park Pod zámkem / šapitó

Malé divadlo Kjógenu

Vstupné 100 Kč

Fraška kjógen je jednoduchou, kultivovanou groteskou, osobitým způsobem pranýřující lidské nedostatky. Uvidíte pijáckou hru Připoutaný k tyči a hru Zloděj tomelů, jednu z nejkratších, nejjednodušších, ale i nejčastěji uváděných japonských frašek.

 

Pá 11. 8. 20.00 Nádvoří frýdeckého zámku

Příběh Coco Chanel / Jan Čenský a Michaela Dolinová

Vstupné 200 Kč

Jan Čenský a Michaela Dolinová ve hře o osudových láskách ženy, která se stala legendou. Jejích zaručeně posledních a velkých lásek sama napočítala pět. Všechny skončily tragédií a krachem. Patřil mezi ně následník ruského trůnu, anglický lord, chudý francouzský básník i německý nacistický důstojník.

So 12. 8. park Pod zámkem / šapitó

16.00 Sen z moci svatojánské

Vstupné 100 Kč

Představte si souhrnné dílo geniálního anglického dramatika Williama Shakespeara v 60 minutách. Že to není možné? My vás rádi přesvědčíme, že to provést lze, a to navíc s minimálním počtem herců.

17.30 FrMol a hosté / improshow

Vstup zdarma

Frýdeckomístečtí improvizátoři vám společně s hosty předvedou opět něco nového. A bude to pořádný Odvaz.

So 12. 8. 20.00 Nádvoří frýdeckého zámku

Sex pro pokročilé / Karel Roden a Jana Krausová VYPRODÁNO

Vstupné 250 Kč

Jak získat návod na oživení dlouholetého manželství? Vášeň mezi Jindřichem a Alenou je pryč. Dostane jejich láska ještě šanci? Škádlení, veselé akty zoufalství a objevování pravdy více než erotogenních zón nadchlo diváky této kanadské komedie po celém světě. 

Ne 13. 8. 18.00 park Pod zámkem / šapitó

Casiopea aneb Etudy o časovosti / NJ feat. Uhřík

Koláž s autobiografickými prvky souboru, který by rád předvedl úplně jinou hru, ale buď na ni ještě nedozrál, nebo ji naopak přezrál, a tak se potácí mezi minulostí a budoucností, přičemž v přítomnosti si obojí uchovává a přemýšlí, jak to s tou časovou rozprostřeností vlastně je. Jako předkapela vystoupí duo Casiopea.

Na drátku / Tom a Jeff

O tom, že spontánní jednání je to nejopravdovější,  i když toho jednou můžete litovat. O tom, že síla vůle se omluvit je k nezaplacení a o tom, že vztah je vždy o dvou, kteří se hledají tak dlouho, jen proto, aby se mohli hádat i usmiřovat každý den do sytosti.

Vstupné 100 Kč

Ne 13. 8. 20.00 Nádvoří frýdeckého zámku

Rodina je základ státu / Miroslav Etzler

Vstupné 200 Kč

Hra Raye Cooneyho vychází z nejlepších tradic anglické komedie s komplikovanou zápletkou a suchým britským humorem. Co a kdo všechno může doktorovi Mortimorovi překazit přípravu na přednášku, která může změnit směr jeho kariéry? 


Zpět

 

AktualityArchív aktualit


červenec 2018

Po Út St Čt So Ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

750 let FRÝDKU≈MÍSTKU

750-banner-396x180
Předplatné

predplatne

Předplatné


NewsletterFacebook

KulturaFM

https://www.facebook.com/pages/KulturaFM/145149685496801

rss  RSS