Výstava AKT a design market FEMME ARTALE v textilce Slezan

Frýdek-Místek bude hostit festival designu a „zakázaného" umění


Ve Frýdku-Místku bude třídenní festival zaměřený na současný design a výtvarné umění. Svá díla představí i kontroverzní fotografka Lucie Anna Přerovská, která se díky svému pojetí aktu ve fotografii dočkala zákazu vystavovat svá díla v Havířově. Expozice Lucie Anny Přerovské bude přístupná pouze pro dospělé. Frýdecko-místecké publikum se dočká i talkshow, párty s excelentními DJs nebo improvizačního divadla. Čt 24. 5 - So 26. 5. / Akt & Femme Artale / Textilka Slezan / ul. Těšínská / Vstup zdarma

image005

Už ve čtvrtek 24. května odstartuje v budově bývalé textilky Slezan na Těšínské ulici ve Frýdku-Místku třídenní festival nazvaný AKT & Femme Artale. Čtveřice mladých umělkyň, zabývajících se performancí a výtvarným uměním, představí své pojetí nahoty.

Výstava Akt

Ve společné výstavě čtyř mladých umělkyň, pocházejících z okolí Frýdku-Místku, je na akt pohlíženo jako na prosté konání, jako na dokonaný čin. Nemá předem určenou koncepci, pouze volnost ve skutku. „Teprve ve zpětném odstoupení od vykonaného, máme možnost reflektovat své konkrétní psychické rozpoložení či asociační vlivy. Do té doby však jednáme a tvoříme ve své vlastní maximální přirozenosti. Nejsme chráněni sociálními štíty ani filtry, jsme nahou zranitelnou čistou identitou", dodávají autorky konceptu. Lucie Jestřabíková (socha), Lucie Anna Přerovská (fotografie), Zuzana Štefková (video-performance) a Hana Magdoňová (performance) mají každá pro svou tvorbu jinou formu uměleckého vyjadřování.

Femme Artale

Součástí akce je i druhý ročník designového trhu s díly frýdecko-místeckých výtvarníků, módních návrhářů a uměleckých řemeslníků, Femme Artale. Ve čtvrtek večer bude v přízemí Tkalcovny oblíbená talkshow Petra Kubaly, která se tentokrát zaměří na umění „žen", Petr Kubala přivítá ve své talkshow uměleckou šéfku a režisérku Divadla Petra Bezruče, Janku Ryšánek Schmiedtovou a další hosty. Hudební doprovod ve čtvrtek obstará resident DJ z ostravského klubu DOCK, Dj. Lednicka. Pátek bude na festivalu ve znamení párty, na Poslechovce vystoupí slavná DJ Katty Gyal Kenta nebo třeba Partik Botanic a Doggy. KattyGyal Kenta, původně raperka a následně frontmanka kapely SilesiJah All Stars, je dnes nejaktivnější zpěvačka a MC něžného pohlaví na české reggae scéně. Její jméno bylo vidět na programu největších festivalů u nás i na Slovensku. Rok 2017 byl pro Kentu rokem životních změn a změny nastaly i v tvorbě, která se výrazně posunula směrem k dubwise a digital reggae, což přirozeně vedlo k tomu, že se začala často objevovat jako MC na soundsystémových party. Dub Meeting edition 2 tak bude mít na scéně prvotřídní performerku. Sobotní program třídenní akce završí zpívané divadelní představení frýdeckomístecké improvizační skupiny FrMol.

Na video z loňského ročníku Femme Artale se podívejte zde


Zpět

 Předplatné

predplatne

Předplatné


NewsletterFacebook

KulturaFM

https://www.facebook.com/pages/KulturaFM/145149685496801

rss  RSS