Vážení příznivci kultury,

v návaznosti na aktuální vládní opatření jsou i nadále pozastaveny všechny kulturní akce, zájmová činnost v kamenných budovách (filmová, divadelní představení, koncerty vážné hudby, výstavy, besedy, nedělní divadélka a kurzy).

Spustili jsme prodej vstupenek na jarní akce:

 • Předplatné 2021 (výběr z celkem 6 předplatitelských skupin)
 • Lady Oskar - 12. 5. 2021
 • Koncert Luboše Pospíšila – 17. 2. 2021
 • Cyklocestování 2021 – 12. - 14. 3. 2021
 • Koncert bratři Ebenové – 29. 4. 2021

Prodej vstupenek je možný pouze online a v pobočkách TIC F-M (dle provozní doby). K zakoupení jsou také dárkové poukazy v hodnotě 250 Kč a 450 Kč s platností do konce roku 2021.

Vstupné za zrušená filmová představení vracíme na základě e-mailové žádosti zaslané na tereza.dosoudilova@kulturafm.cz (součástí e-mailové žádosti musí být foto/scan vstupenek a č. účtu). V případě divadelních a koncertních představení, v rámci předplatného i mimo předplatné, hledáme náhradní termíny. Vstupné za představení s náhradním termínem zůstává v platnosti. V případě kompletního zrušení představení vstupné vracíme, viz postup u zrušených představení.

Knihovna v Národním domě funguje nyní v režimu bezkontaktní výpůjčky. Zájemci si mohou knihy vybrat v katalogu a využít služby "ZÍSKAT" nebo svůj požadavek napsat na e-mail. V případě, že čtenář nemá přístup ke katalogu nebo k e-mailu, nebo potřebuje poradit, může vybrat knihy s knihovnicí telefonicky. Více informací najdete na www.knihovnafm.cz.

Filmové projekce pokračují v online platformě. Informace aktualizujeme na našich webových stránkách www.kulturafm.cz a také na facebooku Kultura F≈M a Kina Vlast.

Přeložená představení - nové termíny/vstupenky zůstávají v platnosti:

 • Transky, body, vteřiny | př. Sk. Ostravská divadla - 12. 1. 2021 ZRUŠENO, náhradní termín hledáme
 • Mandragora | př. Sk. Ostravská divadla – náhradní termín hledáme
 • Jak sbalit ženu | předpl. sk. Chytré rozptýlení - 19. 1. 2021 ZRUŠENO, náhradní termín hledáme
 • Utíkejte, slečno Nituš! | př. sk. Chytré rozptýlení – náhradní termín se uskuteční na podzim 2021.
 • Farana Piano Duo | př. sk. Komorní koncerty – 28. 1. 2021
 • TrioDuBois | př. sk. Komorní koncerty – náhradní termín hledáme
 • The Stringz a Tomáš Savka | př. sk. Kruh přátel hudby - 22. 4. 2021
 • Otec | př. sk. Silné příběhy – termín 7. 4. 2021
 • Náhradní titul za představení 4000 dnů je Oscar pro Emily | př. sk. Silné příběhy – termín 20. 5. 2021
 • Lady Oskar | mimo předplatné - 12. 5. 2021
 • Olympic Permanentní Tour 2020 – 11. 5. 2021
 • Povídání v Zeleném Baru – na pravidelné besedy navážeme v roce 2021.

Informace pro předplatitele:
Prodej předplatného na rok 2021 mimořádně prodlužujeme do konce ledna 2021. Permanentky můžete zakoupit přímo online z pohodlí vašeho domova a také na pobočkách TIC F-M.

Zrušená představení/peníze za vstupné vracíme:
Tři muži na špatné adrese - termín 28. 12. 2020., The Backwards | Beatles Solo Years (koncert se uskuteční v novém termínu 25. 11. 2021).

Taneční kurzy pro mládež (podzim 2020):
Taneční lekce pro všechny mládežnické skupiny budou nahrazeny, kurzovné tedy nebudeme vracet. Informace o náhradních termínech upřesníme na našich webových stránkách a na Facebooku Kultura FM, prosíme tedy o jejich průběžné sledování.

Děkujeme za Vaši přízeň a přejeme příjemný vstup do roku 2021!

Tým Kultura F≈M

Aktuality

Zesnul taneční mistr Břetislav Gebauer
Út 12.leden 2021
Ve věku 78 let odešel taneční mistr Břetislav Gebauer, jehož jméno se nesmazatelně zapsalo  do historie Tanečních kurzů pro mládež a dospělé v Národním domě. Celkově spojil Břetislav Gebauer s tancem přes 40 let svého života. Za tuto dobu se jeho tanečních kurzů zúčastnily desítky tisíc studentů a dospělých, někteří je absolvovali i vícekrát. Břetislav Gebauer vychoval také řadu držitelů mistrovských tanečních tříd, spolupracoval s Jarkou Calábkovou a dalšími choreografy. Byl iniciátorem společenských setkání, plesů, ale i jiných kulturních akcí ve Frýdku-Místku. V roce 2014 byl oceněn Cenou Statutárního města Frýdku-Místku za celoživotní práci v oblasti společenského života ve městě při výuce tance všech generací a veřejných produkcí. Za Kulturu F≈M upřímnou soustrast rodině a blízkým pozůstalým 
číst dál
Odešel zpěvák a textař David Stypka
Ne 10.leden 2021
Ve věku 41 let dnes odešel zpěvák, kytarista a textař David Stypka, rodák z Dobré u Frýdku-Místku. Hudbě se věnoval od svých 12 let, veřejnosti se ale představil až před čtyřicítkou, kdy s kapelou Bandjeez vydal své první album u velké nahrávací společnosti. Držitel hudební ceny Anděl v kategorii Sólový interpret roku 2017 zaujal svou deskou neboj. Od počátku účinkoval na frýdecko-místeckém benefičním festivalu Sweetsen fest - byl jeho spoluzakladatelem. Ještě nedávno pracoval na dalším projektu/desce. Za Kulturu F≈M vyjadřujeme upřímnou soustrast rodině a všem zarmouceným blízkým.
číst dál
Taneční kurzy pro mládež /podzim 2020/ budou nahrazeny
Po 04.leden 2021
Vážení kurzisté, v druhé polovině loňského roku jsme vzhledem ke covidové pandemii byli nuceni rušit a následně přesunout taneční lekce pro všechny mládežnické skupiny/úrovně. Nicméně můžete počítat s jejich náhradou v nejbližší možné době, po rozvolnění vládních opatření. Kurzovné tedy vracet nebudeme. Informace o náhradních termínech upřesníme na webových stránkách a Facebooku Kultura FM, prosíme tedy o jejich průběžné sledování. Děkujeme za pochopení a přejeme úspěšný rok 2021. Kultura F≈M
číst dál
Kurzy v Národním domě budou po rozvolnění pokračovat
Pá 08.leden 2021
Milí příznivci kurzů v Národním domě, vzhledem k aktuální situaci v souvislosti s onemocněním Covid-19 a prodloužením mimořádných plošných opatření minimálně do 22. 1. 2021, se náhradní lekce podzimních kurzů odkládají na nejbližší možné termíny po uvolnění vládních opatření. Z tohoto důvodu také v současné době nebudeme zahajovat nový cyklus kurzů, ten automaticky naváže po ukončení přerušeného podzimního cyklu. Seznam přerušených kurzů: Cvičení pro zdraví s pilates, Powerjóga, Cvičení pro seniory, Cvičení pro zdraví, Kreslení Tou pravou hemisférou, Čmárání/ Doodling, Taneční pro dospělé Všechny náhradní termíny lekcí výše uvedených kurzů budou vypsány na webových stránkách www.kulturafm.cz. V případě dalších dotazů kontaktujte p. Michaelu Kocourkovou, e-mail: michaela.kocourkova@kulturafm.cz,  tel.: +420 773 788 652 Přejeme Vám pevné zdraví, klid a rodinnou pohodu v novém roce 2021.
číst dál
Silvestrovský ohňostroj: změna termínu odpálení
Út 29.prosinec 2020
Silvestrovský ohňostroj, původně plánovaný na půlnoc 31. prosince, bude odpálen 1. ledna 2021 v 18.00 z areálu Sokolík. Rozhodnutí změnit termín vyplynulo ze stávající hygienické situace o zákazu vycházení. Rovněž jsme přehodnotili původní záměr vytvořit videozáznam pro občany, kteří nemají optimální vizuální podmínky pro sledování ohňostroje "naživo", a byli by tak znevýhodněni. Videozáznam pořizovat nebudeme. Apelujeme na důsledné dodržování hygienických opatření při sledování ohňostroje v koridoru odpaliště či z okolních prostranství, zejména pak používání roušek a zachovávání dostatečných rozestupů (aktuálně je možné se shlukovat maximálně ve dvou lidech, pokud nejsou členy společné domácnosti). „Letošní ohňostroj jsme začali připravovat ještě v době, kdy hygienická opatření nebyla tak přísná, zejména nařízený zákaz vycházení. Hledali jsme cestu, jak ohňostroj zprostředkovat co největšímu počtu občanů, při zachování co nejdůslednější bezpečnosti," doplnil ředitel Kultura FM Rostislav Hekera. 
číst dál
Zemřel herec Ladislav Mrkvička
Po 28.prosinec 2020
Známý televizní a divadelní herec Ladislav Mrkvička odešel do hereckého nebe 27. 12. 2020 ve věku 81 let. Po studiích herectví na pražské DAMU, jež ukončil v roce 1962, působil nejprve pět let v ostravském Divadle Petra Bezruče, v roce 1967 přešel do Klicperova divadla v Hradci Králové. V letech 1968 až 1974 byl členem Divadla S. K. Neumanna v Libni (dnešní Divadlo pod Palmovkou), poté od roku 1977 až do roku 1990 byl v angažmá v Divadle Na zábradlí - k nejznámějším patřila např. role Smerďakova v Bratrech Karamazových. Ladislav Mrkvička byl také dlouholetý člen Činohry Národního divadla a od začátku svého působení v roce 1991 ztvárnil nespočet rolí - připomeňme například role Ďábla v Calderónově Zázračném mágovi, Hraběte Riverse v Shakespearově Richardovi III., D’artagnana v Rostandově Cyranovi z Bergeracu, Dorna v Čechovově Rackovi a Karpa v Ostrovského Lese. Proslavily ho také role v ceněných filmových snímcích jako Atentát, Romeo, Julie a tma, Hotel pro cizince, případně v seriálech Panoptikum města pražského, Dobrodružství kriminalistiky, Dobrá voda, Policie Modrava a v řadě dalších. Výraznou roli měl také v kontroverzním normalizačním seriálu 30 případů majora Zemana. Posluchači znají Mrkvičkův hlas z rozhlasu a herec spolupracoval také s dabingem.  V roce 2012 získal ocenění za celoživotní mistrovství v dabingu. V listopadu 2015 mu udělila nadace Život umělce cenu Senior Prix za celoživotní mistrovství. Za mistrovství v činoherním oboru získal Cenu Thálie 2019. Jeho posledním filmem se stali Staříci, kde zazářil s Jiřím Schmitzerem.    
číst dál
Půlnoční mše Vánoční z kostela Sv. Jana a Pavla
Út 22.prosinec 2020
Ve spolupráci s Římskokatolickou farností Místek pro Vás mimořádně připravujeme živý přenos půlnoční mše Vánoční z kostela Sv. Jana a Pavla. V tíživé době Vám chceme alespoň touto cestou zprostředkovat autenticitu Vánoc v jejich domácím prostředí. Kultura F≈M
číst dál
Národní dům, známý neznámý
Po 21.prosinec 2020
Vážení kulturní příznivci, letos jsme si připomněli 120 let od dokončení budovy Národního domu. Jako připomenutí této významné události vznikla nyní speciální komentovaná "procházka" po Národním domě spojená s výstavou. Audiovizuální záznam pořadu bude možné zhlédnout již 22. 12. 2020 od 18.00 na youtube kanálu a Facebooku Kultura F≈M. Více informací naleznete zde.  Přejeme příjemné prožití vánočních svátků,  Kultura F≈M
číst dál
Devět let od úmrtí Václava Havla
Pá 18.prosinec 2020
Dnes je tomu přesně devět let, co zemřel politik, dramatik, esejista a někdejší disident Václav Havel. Naposledy vydechl ve věku 75 let na své chalupě na Hrádečku nedaleko Trutnova. Památku prvního českého prezidenta Václava Havla si dnes lidé připomenou zapálenými svíčkami, průvodem na Hrad i povytaženými kalhotami. Část piety se kvůli epidemii koronaviru odehraje online. Václav Havel působil jako dramatik v Divadle Na zábradlí, kde jej proslavily hry Zahradní slavnost (1963) a Vyrozumění (1965). V době okolo pražského jara se zapojil do politické diskuze a prosazoval demokratické změny společnosti. Po srpnu 68 vystupoval na obranu politických vězňů a stal se spoluzakladatelem Charty 77. Kromě divadelních her psal také vlivné eseje, například Moc bezmocných (1978). Po událostech v listopadu 1989 se stal jedním ze zakladatelů Občanského fóra a později byl zvolen prezidentem Československa. Jako prezident vyvedl Československo z Varšavské smlouvy (1. července 1991) a výrazně přispěl ke vstupu nástupnické České republiky do Severoatlantické aliance (NATO) v roce 1999. Výrazně prosazoval také přijetí země do Evropské unie, uskutečněné v roce 2004, po jeho odchodu z funkce prezidenta. Pietní akce Svíčka pro Václava Havla začala dnes na pražském Jungmannově náměstí už v 11.00. Lidé tam zapalují svíčky, z nichž vznikne srdce. I tuto pietu zasáhla současná opatření. Čtení z Havlova díla i vzpomínání jeho přátel a spolupracovníků se letos uskuteční online. Lidé mohou natočenou četbu či vzpomínku sdílet na facebookovou událost Svíčka pro Václava Havla 2020. Písemný vzkaz však lze nechat i v dřevěném srdci, které vytvořil sochař Ján Rakytka. Dění na náměstí bude také přenášeno online. Od 18.00 začne také tradiční vzpomínkový průvod Srdce na Hrad. Jeho účastníci v čele ponesou velké srdce. Průvod vyjde z prostranství před Novou scénou Národního divadla a bude pokračovat přes Újezd a Malostranské náměstí na Hradčanské náměstí. Další pietní akce se budou konat i po celém Česku. Budou se konat i online čtení Havlových textů. Jeho památku připomene také časosběrný dokumentární film Občan Havel, který dnes odvysílá druhý program České televize.
číst dál
Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Magazín

kultura-FM png

Stáhnout

Předplatné

brožura web1

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.