Celoměstské akce

ADVENTNÍ MĚSTEČKO
Čt 29.červen 2023
K tradičnějším akcím už po léta patří Rozsvěcování vánočního stromu a Adventní městečko. Od konce listopadu i po celý prosinec jsou na náměstí Svobody Adventní trhy, které vedle neodmyslitelného punče a jiného občerstvení nabízejí rukodělné výrobky a jiný tradiční sortiment, který ke sváteční atmosféře patří. Na náměstí v Místku se také soustřeďuje hlavní program zahrnující koncerty různých žánrů, od cimbálové muziky přes folk po duchovní hudbu. Nechybí ani divadlo, taneční a folklórní vystoupení, ukázky tradičních řemesel či vánoční dílny pro děti i dospělé. O víkendech mohou děti využít tradiční Ježíškovu poštu, která dětem zprostředkuje kontakt se samotným Ježíškem. 5. prosince zavítá na náměstí Mikuláš.
číst dál
PIVOPĚNÍ
Čt 29.červen 2023
Svou tradici a velmi specifickou atmosféru má hudební festival s příchutí chmelového moku v bývalém závodu „osmička“ konaný první srpnovou sobotu. Spojení kultury a piva jde ruku v ruce s nárůstem malých pivovarů v našem kraji. Na festivalu je příležitost ochutnat několik desítek druhů piva od místních i vzdálenějších dodavatelů. Součástí je bohatý hudební program na pódiu, stánky s kulinářskými specialitami, ochutnávka pivních speciálů a tematické přednášky, doprovodný program a soutěže.
číst dál
LETNÍ AKCE
Čt 29.červen 2023
V létě se setkáváme i na komornějších akcích. Každou středu a pátek promítáme filmy v rámci našeho putovního letního kina. V pátky vždy od 17 hodin se v zahradě Národního domu konají pohádková představení. Tamtéž pak ve 20 hodin můžete volně přepnout do světa koncertů a hudebních party ve stylu různých žánrů od rocku přes reggae až po electro swing. Prázdninové neděle patří promenádním koncertům v altánu v Sadech Bedřicha Smetany.
číst dál
ODPOUTANÁ SCÉNA
Čt 29.červen 2023
Divadelní festival s bohatým programem pro všechny generace.
číst dál
HISTORICKÉ SLAVNOSTI
Čt 29.červen 2023
Oslava historie města Frýdku-Místku se koná druhý srpnový víkend v Parku pod zámkem. Pro návštěvníky je tu připraven tematický kulturní program ve formě pouličního divadla, šermířských a komediantských představení. Součástí je historický jarmark, který „žije“ obchodem tradičních rukodělných výrobků, ale i ukázkami lidových řemesel, lidových umělců a řemeslníků. Nechybí středověký kolotoč, soutěže pro děti a další doprovodný program.
číst dál
JAZZ VE MĚSTĚ
Čt 29.červen 2023
Originální hudební událost a spojení výjimečných hudebníků z tuzemska i zahraničí. V komorní atmosféře se tu představila např. kapela Point of Few, která zde současně pokřtila své debutové album Open to Closeness, dále swingový zpěvák Jan Smigmator se svým sextetem, složeným ze špiček české jazzové scény nebo zpěvačka Zamajobe z Jihoafrické republiky v projektu Small Kingdom.
číst dál
Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Plakát

WEB-kFM24-04-plakat

Stáhnout

Předplatné

Předplatné Jaro 2024

Stáhnout

Kulturní program

WEB-kFM24-04-brozura

Stáhnout

Kino Vlast

od 11.4.

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.