Aktuality

Novinky z kulturního dění

Divadelní festival Odpoutaná scéna

Divadelní festival Odpoutaná scéna

Pá 13.srpen 2021

Milí diváci,

pomalu se přibližuje konec prázdnin a s ním také náš divadelní festival Odpoutaná scéna. Čekají nás tři dny nabité divadelními zážitky, a také další doprovodný program, o který se postarají improvizátoři, slameři, performeři a také zavedené místní divadelní spolky.

Tímto bychom vás co nejsrdečněji pozvali na náš program, který se uskuteční od čtvrtku 26. srpna do soboty 28. srpna - ve  Faunaparku, v Národním domě, v zahradě Národního domu a v Divadle Čtyřlístek. Vstupenky můžete zakoupit online na www.kulturafm.cz, na pobočkách Turistického informačního centra F≈M a v hale Polárka.


Program festivalu

Čtvrtek 26. 8.

17.00 Lubo Baum se skupinou Improve Yourself | Faunapark
17.30 Divadelní večer v D.N.A. - pásmo jednoaktových her | Divadlo nadšených amatérů D.N.A
20.30 Konkurz | Losers Cirque Company | Faunapark

Pátek 27. 8.

16.00 Vodnická pohádka | Divadlo V batohu | Zahrada ND
19.00 Impro FrMol | Zahrada ND

20.30 K-PAX, Svět podle Prota | STAGEARTCZ | Nová scéna Vlast
21.00 SLAM POETRY SHOW | Zahrada ND
23.00 Kujóni | Zahrada ND

Sobota 28. 8.

16.00 O líných strašidelch | DS KuKo Frýdek-Místek | Divadlo Čtyřlístek
19.00 Hospoda Na mýtince | Žižkovské divadlo Járy Cimrmana | Národní dům
22.30 AFTERPARTY / Rockstar FM | Zahrada ND

 

Aktuality

Povídání v zelenén baru tentokrát o Mongolsku
Stř 20.říjen 2021

Nejen o cestování mongolskými pláněmi bude v dalším pokračování Povídání v zeleném baru hovořit etnolingvistka Alena Oberfalzerová. PhDr. Mgr. Alena Oberfalzerová, Ph.D., vedoucí semináře mongolistiky v Ústavu jižní a centrální Asie FF UK v Praze, říká o cestách do Mongolska, že jede „domů“. Jako první mongolistka nemongolského původu dostala zlatou medaili mongolské státní univerzity (za publikaci Metaphors and Nomads v angličtině). Domů se vrací každý rok a Mongolskem procestovala tisíce kilometrů autem i na koni. O svých cestách po Mongolsku vypráví také v rozhovoru pro www.cestomila.cz.

číst dál
Transky, body, vteřiny
Út 19.říjen 2021

Vážení předplatitelé, milí diváci, tento čtvrtek, 21. 10., odehrajeme v Nové scéně Vlast odložené představení Transky, body, vteřiny z předplatitelské řady Ostravská divadla, na který vás srdečně zveme. Inscenace získala ceny divadelní kritiky 2019 v kategoriích inscenace roku a poprvé uvedená česká hra roku a ostravský herec Jakub Burýšek byl oceněn jako talent roku / inscenace získala nominaci na cenu Marka Ravenhilla za nejlepší inscenaci současné hry / Jakub Burýšek získal cenu jantar 2019 v kategorii činoherní herec roku.

číst dál
Výstava Architekt F-M: Studentské projekty 2 potrvá do konce října
Stř 13.říjen 2021

Aktuální výstava v budově bývalé Moravia Banky je poněkud netradiční a tvoří ji studenstké projekty posluchačů Fakulty architektury VUT v Brně, které mimo jiné vznikaly přímo ve Frýdku-Místku. Jejich zadáním bylo vytvořit městský dům - v tomto případě návrh budovy veřejné knihovny - která splňuje požadavky moderní veřejné instituce s širším významem. Frýdek-Místek tvoří několik měst a vesnic, velké části z jejich zástavby byly však postupně zbořeny, aby mohly být znovu postaveny. Součástí nové výstavby jsou i parcely dosud nezastavěné, na které si ještě nikdo netroufl. Jako například parkoviště na ulici Pivovarské v Místku.  Jak by mohlo vypadat zastavění parcely v lukrativní části Frýdku-Místku? Studentské projekty, týkající se možné budoucí podoby městské knihovny, které jsou umístěné v prostorách bývalé Moravia banky několika banerech, můžete zhlédnout, a také ohodnotit do 29. 10. - denně mezi 15 a 18 hodinou.

číst dál
Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Kulturní program

kulturaFM RIJEN web

Stáhnout

Plakát 10 / 2021

říjen 2021

Stáhnout

Kino Vlast

Kino 14. 10. - 27. 10. 2

Stáhnout

Newsletter


Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.