Aktuality

Novinky z kulturního dění

The Stringz a Tomáš Savka vystoupí v Národním domě

The Stringz a Tomáš Savka vystoupí v Národním domě

Pá 22.duben 2022

The Stringz je originální akustické trio složené z absolventů prestižních světových hudebních akademií a vedle interpretace klasické hudby se zaměřuje také na muzikálové a swingové hity v netradičních aranžích. Na koncertě, který se uskuteční 5. května 2022 v Národním domě ve Frýdku-Místku, vystoupí spolu s ním také muzikálový zpěvák Tomáš Savka.

Program koncertu bude velmi pestrý, a to doslova od klasiky až po swingové evergreeny. „Zazní jak autorské skladby našeho pianisty Alexandra Christianova, tak ryzí klasika - např. Suite No. 6 in D major pro sólové violoncello, ale také např. jeden z největších hitů Franka Sinatry - My Way,“ uvádí produkční manažerka The Stringz Eva Loskotová. „Vzhledem k nadcházejícímu májovému času budou na programu i některé známé zamilované melodie,“ doplňuje produkční.

The Stringz je jedním ze zásadních projektů popové houslistky Lucie Klasek, která získala řadu pracovních zkušeností v New Yorku, Londýně a Vídni a její oblibou je experimentování s hudebními žánry – především propojování prvků klasiky a moderní hudby. Ve spojení s úspěšným cellistou Ladislavem Mariašem a multižánrovým klavíristou Alexanderem Christianovem tvoří jasně rozpoznatelný celek, pro který je kromě akustické stránky důležitá také vizuální složka hudebního provedení. „Zásadní inspirace přichází s prostorem. Podle něj se vše dotváří. Každý koncert je originál. Je potřeba vždy navnímat prostředí, energii, posluchače, pro které budeme hrát. Pak se dotváří světla nebo videomaping – cokoli, co podtrhne hudební složku a emoce,“ uvedla v rozhovoru pro Kultura FM houslistka Lucie Klasek.

Náhodné není ani spojení akustického tria s hlasem Tomáše Savky – společným jmenovatelem je láska k muzikálu a swingu. Od první spolupráce, která proběhla již v roce 2018, se ke společnému vystupování rádi vracejí: „Tomáš je nejen excelentní umělec, ale také skvělý parťák a naše společné koncerty si naplno užíváme a doufám, že tuto pozitivní energii přenášíme i na posluchače v sále,“ dodává produkční The Stringz Eva Loskotová. 

Lenka Vašková

Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Ke stažení

Plakát

Plakát duben obrázek web

Stáhnout

Kulturní program

titulka II web duben

Stáhnout

Předplatné

 titulka web

Stáhnout

Kino Vlast

18.4.

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.