Aktuality

Novinky z kulturního dění

Blíží se Světový den divadla pro děti a mládež

Blíží se Světový den divadla pro děti a mládež

Pá 19.březen 2021

Každým rokem touto dobou zvou divadelní kulturní instituce děti a mládež na svá představení. Světový den divadla pro děti a mládež, který vychází na sobotu 20. března,  je letos sice jen v online podobě, každopádně je neméně důležité si ho připomenout.

Připravili jsme pro vás několik tipů na zajímavé akce a také jeden projekt, kterým se mohou inspirovat školy a školská zařízení.

Herec do každé hodiny

Slovácké divadlo spustilo před nedávnem projekt „Herec do každé hodiny“. V rámci tohoto projektu určeného pro 9. ročníky základních škol a také střední školy nabízejí herci z Uherského hradiště zajímavé besedy či interaktivní výukové hodiny. Projekt už má za sebou více než 45 vyučování od Hradiště, přes Zlín, Brno, Třebíč, Pelhřimov, Hodonín, Kroměříž až po Most a zapojilo se do něj už 16 herců i dramaturgyně. Zpestřit si online školní hodiny můžete také vy a vaše škola. Bližší informace najdete na tomto odkaze a také na facebooku Slováckého divadla, v případě zájmu o výuku můžete využít kontaktní e-mail: kalinova@slovackedivadlo.cz.

Tipy na divadelní představení

Světový den divadla pro děti a mládež můžete oslavit také ve společnosti divadel. Například Divadlo Drak a Mezinárodní institut figurálního divadla nabízí inscenaci na aktuální téma - příběh o radosti z pohybu pro děti a děti v nás nazvaný A na noze pevnina on-line.

Světový den divadla také předchází Světovému dni loutkového divadla, který vychází na neděli 21. Března. Naivní divadlo Liberec přichystalo na oslavu legendární pohádku Alibaba a čtyřicet loupežníků, která je určena pro děti od pěti let a ke zhlédnutí bude po celý tento víkend.


Pěkný sváteční víkend přeje i Kultura F≈M

Aktuality

Stromový betlém v Sadech Bedřicha Smetany
Čt 02.prosinec 2021

Od pátku, 3. prosince 2021 až do soboty 15. ledna 2022 můžete již tradičně zhlédnout osobitý stromový betlém umístěný v altánu v Sadech Bedřicha Smetany mezi bývalým autobusovým nádražím a řekou Ostravicí. V roce 2017 jej vytvořil frýdecko-místecký výtvarník Oldřich Morys, ovšem zcela netradičním způsobem a podobě. Z kulatiny staré lípy vytvoři malé pokojíčky, které nám připomínají tradice a ducha Vánoc. Celkově netradiční atmosféru ještě umocňuje výrazné osvětlení jednotlivých částí, díky kterému betlém po setmění ještě více vyniká a již z dálky láká k návštěvě. Nenechte si ujít tuto ojedinělou podívanou a udělejte si procházku parkem se svými dětmi či blízkými. Přejeme krásný adventní čas! Foto Betléma: Radek Juriček

číst dál
Předplatné Jaro 2022
Út 30.listopad 2021

Vážení předplatitelé, milí diváci, od středy 1. 12. 2021 do středy 15. 12. 2021 bude zahájen prodej předplatného na sezónu Jaro 2022 / pouze v TIC / pro současné předplatitele (tj. sezóny Jaro 2021). U zrušených skupin VOLNÝ PRODEJ PŘEDPLATNÉHO• Od čtvrtku 16. 12. 2021 do pátku 28. 1. 2022 budou v prodejním systému všechny předplatitelské skupiny• Od čtvrtku 16. 12. 2021 se prodává vše i online na www.kulturafm.cz Při nákupu nám zanechte svou e-mailovou adresu, ať Vás v případě jakýchkoliv změn můžeme neprodleně kontaktovat. Děkujme a těšíme se na Vás v nové sezóně!

číst dál
Aktuální kulturní přehled
Út 30.listopad 2021

Vážení diváci, rádi bychom vás informovali o tom, jaké akce a pořady nás čekají v prvním adventním týdnu. Ve středu, 1. 12. 2021, vás pozveme vás na divadelní představení Mandragora z předplatitelské skupiny Ostravská divadla a v sobotu, 4. 12. 2021, na divadelní představení Ajťáci z předpatitelské řady Chytré rozptýlení. Obě představení se uskutěčn v Nové scéně Vlast od 19.00. Pro naše nejmenší jsme připravili další z řady nedělních divadélek, tentokrát to bude Mikulášská pohádka s myškou Klárkou a veverkou Terkou. Představení se uskuteční v neděli, 5. 12. 2021, od 15.00. Aktuální podmínky pro vstup na akce najdete zde. Děkujeme za jejich dodržování a těšíme se na Vás!

číst dál
Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Kulturní program

kulturafm 11 titulka web

Stáhnout

Plakát 11 / 2021

kulturaFM 11 program web

Stáhnout

Kino Vlast

2811

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.