Program akcí

Program akcí

KYANOTYPIE s Adélou Haškovou | doprovodný program k výstavě ZUŠ

07
červen
KYANOTYPIE s Adélou Haškovou | doprovodný program k výstavě ZUŠ

KYANOTYPIE s Adélou Haškovou | doprovodný program k výstavě ZUŠ

Pá | 13.00
Palouk, Palackého 133

Kyanotypie nebo také chemický modrotisk je historická fotografická technika, založená na citlivosti železitých solí ke světlu. Využívají se dvě základní chemikálie citran železito-amonný a kyanoželezitan draselný. Kyanotypie dává obrovský prostor pro experiment, můžeme s ní pracovat abstraktně nebo zpracovávat konkrétní motivy, celý proces je ale zároveň tak trochu mimo naši kontrolu a učí člověka zacházet se světlem i s vlastními schopnostmi. Budeme tedy hodně experimentovat, hrát si s přírodninami a jinými materiály, abychom si vytvořili vlastní originální dílo. Přesto že jde původně o fotografickou techniku, dá se s kyanotypie vytvářet na různých materiálech, my budeme používat papír. Přijďte si s námi vyrobit zcela originální a nevšední umělecké dílo.

Bude fajn, když si s sebou přinesete předměty, které mají zajímavý tvar nebo jsou poloprůsvitné a chtěli byste si je otisknout, můžeme také použít cokoliv co roste na Palouku, moc se na vás těším, Adéla.

Adéla Hašková je studentkou Ostravské univerzity, fakulty umění, ateliéru Knižní design a animace. Ráda experimentuje s různými materiály a hledá nové techniky i způsoby zaznamenání sebe sama do uměleckého díla. Témata, kterými se zabývá, se proměňují v čase, především se ale věnuje ilustraci, animaci a grafickému designu / @3gracie.studio.


Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Plakát

kFM 24-07-plakat web

Stáhnout

Předplatné

Předplatné podzim 2024 titulka

Stáhnout

Kulturní program

kFM 24-07-web

Stáhnout

Kino Vlast

brozura od 4. 7.

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.