Program akcí

Program akcí

TOMÁŠ KAČO | Novoroční koncert | př. sk. Kruh přátel hudby

03
leden
TOMÁŠ KAČO | Novoroční koncert | př. sk. Kruh přátel hudby

TOMÁŠ KAČO | Novoroční koncert | př. sk. Kruh přátel hudby

Út | 19.00

Silnější než včera – to je název sólového recitálu klavíristy Tomáše Kača, jehož talent ho dovedl z početné romské rodiny z Nového Jičína do předních koncertních síní po celém světě.

Tomáš Kačo, čtvrtý z dvanácti sourozenců, začal hrát na klavír v pěti letech, učil se ovšem zcela intuitivně a zákonitosti hry musel pochopit sám. K notám, stupnicím a technice se dostal ve dvanácti letech v hudební škole. Následovala studia na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. K jeho stěžejním učitelům na pražské AMU patřil především profesor Ivo Kahánek. Peněžní výhru v soutěži mladých skladatelů pak „utratil“ za svou americkou šanci – za přijímací zkoušky na bostonskou hudební školu v Berklee, kterou dokončil už po dvou letech studia v roce 2017 a za oceánem zůstal. Díky otevřenému prostředí jedné z nejlepších světových škol soudobé hudby mohl začít vnímat svůj romský původ jako zajímavou odlišnost a přednost, což se promítlo i do programu jeho vyprodaného recitálu v Carnegie Hall v únoru 2018. Své sólové recitály staví především na improvizaci, s níž rozehrává do neopakovatelných hudebních končin svůj jedinečný styl založený na fúzi klasiky, jazzu a tradiční romské hudby.

www.tomaskaco.com

Vstupné: 300 Kč / studenti, senioři, ZTP/P 250 Kč

Vstupenky za zvýhodněnou cenu pořídíte zakoupením předplatného KRUH PŘÁTEL HUDBY jaro 2023


Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Plakát

kFM 24-07-plakat web

Stáhnout

Předplatné

Předplatné podzim 2024 titulka

Stáhnout

Kulturní program

kFM 24-07-web

Stáhnout

Kino Vlast

brozura od 4. 7.

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.