Vážení diváci,

Z důvodu zvýšeného výskytu nemocných na COVID-19 KHS Moravskoslezského kraje nařídila mimořádné opatření č. 10 /2020 na území okresů Karviná a Frýdek – Místek. Na základě těchto opatření jsme nuceni zrušit / přesunout vybrané akce pro měsíc červenec. Aktuálně přesouváme koncert Tonyho Ducháčka & Garage (24. 7. / Léto v zahradě), náhradní termín koncertu se uskuteční 21. 8. 2020 od 19.00 v zahradě Národního domu. Do konce měsíce července také rušíme všechny projekce letního Kina na výletě. Věříme, že se situace brzy zlepší. O aktuální programové nabídce vás budeme informovat na našich webových stránkách.

Program akcí

Program akcí

Akce pro 09.01.2020

09
leden
Střepy / Prodejní výstava / Martina Filipová

Střepy / Prodejní výstava / Martina Filipová

Ve svých mozaikách si pohrávám s myšlenkou recyklace: Mozaikové obrazy vytvářím z rozbitého nádobí a kachliček, které obvykle končí na skládce. Okouzluje mě zváštní estetická podoba tohoto vyřazeného materiálu. Baví mě pestrost barevných střepů. Skládám fregmenty ornamentů do svých souvislostí. Objevuji ropzmanité tvary a jejich plasticitu. Místy tak vzniká reliéf, který vystupuje z obrazu jako trojrozměrný objekt. Motiv lidské hlavy výtvarně řeším stylizovaným profilem.  

Kdo je Martina Filipová:
Narodila se 23. 10. 1976 v Ostravě
Pracuje na Střední umělecké škole Ave Art v Ostravě
Studium SUŠ v Ostravě obor Užitá malba
1991-2000 Výtvarná tvorba v Ostravě, ateliér malby, akad. malíř Daniel Balabán

Tel: 739 339 395

Prodejní výstava potrvá v Kavárně a pražírně LUCY´S Frýdek-Místek do konce ledna 2020


09
leden
Pod vodou

Pod vodou

Čt | 17.00

Je to možná nejhorší a nejnebezpečnější pracoviště na Zemi. Podmořská vědecká laboratoř stojí na jednom z nejhlubších míst mořského dna. Je obklopena naprostou temnotou, svírána strašlivým tlakem, teplota okolní vody se blíží nule. Výzkumný tým provádí sondážní vrty, když přijde nečekané a ničivé zemětřesení. Do této chvíle bezpečné prostory laboratoře se stávají smrtelnou pastí. Jednotlivé části vědeckého komplexu jsou extrémními tlaky vody drceny jako papírové krabice. Jedinou šancí pro přeživší členy posádky je evakuace pomocí hlubinných skafandrů. Jenže v okamžiku, kdy se ocitnou mimo zdevastovanou stanici, zjistí, že jejich zásahy do mořského dna a následné zemětřesení probudily něco, co do této chvíle zůstávalo ukryté pod mořským dnem. Něco neznámého. Něco děsivého.

USA | sci-fi | 12+ | titulky | 95 min. | 140 Kč


09
leden
Povídání v Zeleném baru s ornitologem Tomášem Grimem

Povídání v Zeleném baru s ornitologem Tomášem Grimem

Čt | 18.30
Zelený bar Národního domu

O mafiánských kukačkách, agresivních červenkách, kosech při rozvodu i o ornitologických výpravách do různých částí světa bude vyprávět ornitolog Tomáš Grim.


09
leden
Na nože

Na nože

Čt | 19.00

Satirická krimi komedie Na nože zábavným způsobem ukazuje, jak může dopadnout vyšetřování záhadného úmrtí autora tajemných detektivních příběhů, když jsou všichni v jeho blízkosti podezřelí. Svérázný detektiv Daniel Craig pojme řešení případu po svém a vyšetřování každého člena této excentrické rodiny se ukáže býti složitější, než se zpočátku zdálo. V napínavém detektivním příběhu, v duchu nejlepší tradice Agathy Christie, rozehrají herecký koncert Chris “Captain America” Evans, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon, a Don Johnson.

USA | krimi | 12+ | titulky | 130 min. | 140 Kč


Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Magazín

magazin-web

Stáhnout

Kino Vlast

Kino-WEB-oprava

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.