Program akcí

Program akcí

Akce pro 18.03.2024

18
březen
Gabriela Soukalová: Pravda se pořád vyplatí

Gabriela Soukalová: Pravda se pořád vyplatí

Po | 17.00

Film vypráví příběh Gabriely Soukalové, největší ženské biatlonové hvězdy v naší historii, která se zařadila mezi nejlepší závodnice na světě. Dokumentární snímek sleduje neuvěřitelnou cestu z Jablonce nad Nisou na světový trůn a umožní divákovi proniknout do tajů Gabrielina života. Sekundárně s tím mapuje vzestup popularity tohoto sportu, na němž má právě ona zásluhu. Dokázala se stát nejúspěšnější světovou biatlonistkou, ale její životní cesta nebyla jednoduchá. Musela překonat spoustu překážek, ale dostala se až na vrchol, když se stala vítězkou Světového poháru a několikanásobnou olympijskou medailistkou. Film dokumentuje její vzestup i pád. Z vrcholu sportovního i společenského postavení se Gabriela ocitla na samém dně. Filmový dokument se zabývá jejími úspěchy, koncem kariéry i rozpadem manželství, které se stalo terčem veřejného zájmu. Jaké byly příčiny? Kdo za to může? Dalo se to zastavit? Odpovědi na tyto otázky získáte v tomto životopisném dokumentu. A nejen to. Dozvíte se také, jak se v nejtěžším momentu života postavit zase na nohy a vydat se vzhůru. Pokoušela se legendární sportovkyně v minulém roce o comeback? Filmový dokument „Gabriela Soukalová – pravda se pořád vyplatí“ vám na to odpoví.

ČR | dokumentární | 106 min. | přístupný |  česky | 150 Kč


18
březen
Prevence sluchových ztrát a problematika kompenzačních pomůcek

Prevence sluchových ztrát a problematika kompenzačních pomůcek

Po | 17.00
Knihovna FM

Ač si to nepřipouštíme, sluchová ztráta se může týkat nás všech. Jak se jí úspěšně vyhnout a jak ji kompenzovat, pokud se už z nějakého důvodu objeví, například v seniorském věku? Díky vývoji moderních technologií existuje řada kvalitních možností využití sluchadel a dalších kompenzačních pomůcek, které je vždy třeba nastavit podle individuálních potřeb jejich uživatele. Přijďte si rozšířit obzory a dozvědět se například, jak tento proces probíhá.
Průvodní slovo: PhDr. Lenka Hricová, Program: Ing. Radka Pavelková, Ing. Ivana Štursová (REJA spol. s. r. o.)Pokračování cyklu Zákoutí světa Neslyšících ve spolupráci s VIA osob se smyslovým postižením, z. s.
Tlumočení do ČZJ bude zajištěno.

pobočka Místek, Hlavní třída 112, Modrý salonek

www.knihovnafm.cz


18
březen
Michal Růžička | Svatý týden | ProudART

Michal Růžička | Svatý týden | ProudART

Po | 17.30
Knihovna FM

literárně-hudební večer v rámci nového projektu ProudART, který dává prostor pro umění v knihovněPředstaví se vám vysokoškolský pedagog, psychoterapeut a básník. Dobrodruh cestující po vnějších i vnitřních světech. Autor se specifickou formu vyjadřování a autentického psaní, které pro sebe nazývá poetickým art brutem. Během autorského čtení uvede první prózu Svatý týden, ve které si může každý odžít “to své”. Hudební doprovod Michal Schmalz.

ústřední knihovna Frýdek, Jiráskova 506

www.knihovnafm.cz


18
březen
Tancuj Matyldo

Tancuj Matyldo

Po | 19.00

V příběhu inspirovaném skutečnou událostí žije uzavřený Karel (Karel Roden) ve světě řádu a striktních pravidel, ve kterém nezbývá mnoho místa pro empatii. Svou extrovertní a bohémskou matku Matyldu (Regina Rázlová), bývalou barovou zpěvačku, navštěvuje víceméně z povinnosti. Matylda přijde nečekaně o byt a Karlovi nezbyde než ji vzít k sobě. Jejich soužití je ale pro něj katastrofou. Zvlášť když vyjde najevo, že u Matyldy propuká Alzheimerova choroba. Jako možné řešení se nabízí, že o svéráznou babičku bude pečovat Karlův syn Pavel (Antonio Šoposki), nezodpovědný floutek pohrdající otcovou profesí exekutora. Společná domácnost tří rozdílných temperamentů různých generací přináší řadu humorných momentů, s postupujícími příznaky nemoci spíš tragikomických. Na první pohled bezvýchodná situace převrátí rodině život vzhůru nohama, ale tím, že to nevzdají, udělají něco důležitého nejen pro Matyldu, ale i sami pro sebe.

ČR | drama | 12+ | česky | 100 min. | 150 Kč


Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Plakát

kFM24-06-plakat web

Stáhnout

Předplatné

Předplatné podzim 2024 titulka

Stáhnout

Kulturní program

kFM24-06-titulka

Stáhnout

Kino Vlast

6624

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.