Program akcí

Program akcí

Odpoutaná scéna | divadelní festival

10
srpen
Odpoutaná scéna | divadelní festival

Odpoutaná scéna | divadelní festival

ČTVRTEK / PÁTEK / SOBOTA

S divadelním festivalem Odpoutaná scéna se letos přesuneme z bývalého areálu textilky Slezan na Těšínské ulici do Sadů Bedřicha Smetany, Nové scény Vlast, Faunaparku, divadla Čtyřlístek a divadelního klubu D.N.A. V předchozích ročnících byl divadelní svátek zaměřen na dospělé publikum. Dnes jsme dramaturgii Odpoutané scény ožvili i o dětský program. Dospělý divák se může tešit na velká pražská divadla se známými tvářemi, alternativní scénu v šapitó a dětský divák si užije pohádky, žonglérskou show, loutkové hřiště zvané Loutkoviště a další. Tři dny divadelních žní, při kterých nebude chybět zábava. Těšíme se na Vás.

Sobota 10. 8. 2019 

15.00

Improzápas FrMol vs. K.O.P.R.

šapitó v Sadech Bedřicha Smetany

Letos se místní tým FrMol utká v improvizačním zápase s jedním z nejstarších týmu improligy, pražským K.O.P.R.em.

Historie týmu začíná v roce 2004, kdy vznikl tým Kobliha pod vedením Jany Machalíkové na Praze 7. Později se tým přestěhoval na Prahu 8, kde se přejmenoval na Kopřiva (Konečně přemyšlenská improvizace v akci). Po několika letech a změně trenérky (Petra Vodehnalová) se tým definitivně přejmenoval na KOPR (Klub Opravdových Rarit). V současné době tým vede Karolína Stehlíková stále na Praze 8.Za dobu existence týmu jím prošlo spoustu dnes již zkušených hráčů a divadelníků.

Délka představení 120 minut.

Permanentka 500 Kč, jednorázové vstupné 100 Kč


17.00

Pozemšťan | Pavol Seriš

šapitó v Sadech Bedřicha Smetany

Bláznivý příběh mimozemšťana, který touží stát se pozemšťanem. Pohybuje se po planetě Zemi a bedlivě nás pozoruje, aby se naučil být jako my. Nemá to ale jednoduché. Jsme totiž podivnější, než si myslel. Podaří se mu pochopit naše chování a zapadnout do společnosti?

Ve své nejnovější autorské inscenaci Pavol Seriš satiricky pohlíží na chaotický svět, který dnešní člověk přijímá jako normu. “Pozemšťan” je divadelní zprávou o lidech 21. století, kteří se dívají všude kolem sebe, jen ne do zrcadla. Fyzický stand-up a komediální pantomima o tom, jak se chováme a jací jsme.

Režie: Hana Mikolášková

Dramaturgie: Matěj Randár

Supervize: Bolek Polívka

Hudba: Tomáš Sukup

Kostýmy: Marcela Ulrichová

Délka představení 60 minut.

Permanentka 500 Kč, jednorázové vstupné 100 Kč

15.00

Pravda o zkáze Titaniku | Klub D.N.A.

Divadelní klub D.N.A.

D.N.A. (Divadlo Nadšených Amatérů) založeno únor 2011 – parta skvělých lidí z Frýdku a okolí, která se dala dohromady s cílem – zahrát si divadlo. Vedoucí Luděk Lednický.

Komediální příběh o ztroskotání Tutaniku nabídne nová vysvětlení příčin jeho tragédie.

Režie: Luděk Lednický

Permanentka 500 Kč, jednorázové vstupné 80 Kč

19.00

Bosé nohy v parku | Agentura Harlekýn

Nová scéna Vlast

Mezi novomanžely to zkrátka správně jiskřá, ať už se hádají či milují.

Líbánky skončily. Mladí novomanželé Viktorie a Pavel se vydávají na dlouhou trať každodenní manželské rutiny a začínají si budovat společné hnízdečko lásky. Jde o to, jak přežít první společnou noc v nezařízeném maličkém bytě v pátém poschodí bez výtahu, kde není ani postel a kam zatéká a fičí a nefunguje topení. Jak vůbec přežít vztah a život ve dvou, když protiklady se, jak známo, přitahují?

Zatímco ona řeší špagety s úžasnou omáčkou z mořských plodů připravené v krajkovém negližé, jeho vzrušuje spíš právnický případ, který mu jako začínajícímu advokátovi svěřili.

Do příběhu mladých novomanželů brzy vstupuje jejich soused, exotický sukničkář Hektor, a Viktoriina konzervativní matka Ester, která znovu zahoří mateřskou láskou. Manželství zažívá opravdový křest ohněm.

Bosé nohy v parku nabízí úžasnou podívanou na první novomanželské trable, které jsou podány s vtipem a nadhledem a divák se baví od začátku až do konce.

Mezi Pavlem a Viktorií to zkrátka správně jiskří, ať už se hádají, či milují.

Nejnovější inscenace divadelní hry Neila Simona, kterou možná znáte z filmového zpracování s Jane Fondovou a Robertem Redfordem.

Režisérka Kateřina Iváková a herečka Veronika Freimanová se znovu setkávají při divadelní spolupráci po předchozí úspěšné inscenaci Příliš drahá Mathilda (společně s Jiřinou Jiráskovou a Vladimírem Dlouhým).

Hrají: Anna Kameníková (Linhartová)/Karolína Vágnerová, Radúz Mácha, Veronika Freimanová, Rudolf Hrušínský

Překlad a režie: Kateřina Iváková

Kostýmy: Anna Kameníková (Linhartová)

Výtvarná spolupráce: Renáta Štefková

Inspice: Karolínka Vágnerová

Technická spolupráce: Lubomír Loubal, Jiří Beneš, Aleš Hnzlíček, Petr Mrázek, Václav Skalník


21.30

Afterpárty

šapitó v Sadech Bedřicha Smetany


Festivalovou novinkou je program zaměřený na dětského diváka a jeho rodiče. Sobotní odpoledne oživýme dětskými hrátky Faunapark.


Program Faunapark

V průběhu dne budou v areálu volně probíhat atrakce.

Cirkus Levitare - workshop

Rodiče s dětmi si mohou vyzkoušet žonglování s míčky, kuželkami, tyčemi, točení s POIkami a další.

Bude probíhat po žonglérské show, během koncertu.

Loutkoviště

Loutka+hriště=Loutkoviště. Loutkové hřiště. Pět originální samostojných konstrukcí pro loutkové divadlo s různými kulisami a sadou loutek určených do veřejného prostoru otevřených ke hře a rozvíjení fantazie celé rodiny. Připomínka barokní tradici loutkových divadel, a zároveň nová forma interakce prostor pro zábavu. Otevřená hra pro všechny děti s fantazií i rodiče bez ní.

Bude probíhat celý den.


14.00

Pes a drak | Divadlo 100 opic

Faunapark

Pohádka o pejskovi, kterého všude vyháněli. Nezdálo se totiž, že by - při tom jak vypadal, byl normální. A také že nebyl. Byl totiž kouzelný, což nikdo netušil. Tedy... ani on to netušil. Než to však pejsek zjistil, musel odhalit záhadu létajícího čaroděje, najít krále a zatančit si s drakem. Co taky jiného s takovým drakem dělat, že?


17.00

Žonglérská show | Cirkus Levitare

Faunapark

Průřez moderním žonglováním.

Jako Moderní žonglér se vám předvede Jan Hlavsa ve své živé žonglérské show. Setkáte se se spoustou humoru, ukázkami mnoha žonglérských disciplín, nebezpečným žonglováním s noži i pochodněmi a balancováním předmětů šokujících velikostí na performerově obličeji. Vystoupení je interaktivní a diváci jsou zapojováni dle situace. Akčnost vystoupení oslovuje dětské publikum, zatímco humor směřuje spíše k dospělejším a pozorným posluchačům a divákům.

Délka 30 - 45 minut, hned po show následuje žonglérský workshop.

18.00

Chytej Ušima | Divadlo 100 opic

Faunapark

Divadelní kapela pro děti a jejich rodiče 

Vystoupení hudební skupiny s texty pro děti, komponované do loutkového příběhu skřítka, který se vydal na cestu do světa. Tam potkává přátele a s nimi zažívá dobrodružství, která jsou obsahem textů písní. Ryby, které touží po výletu do města, moucha, která si myslí, že je slon, prasátko na útěku, či zmatený medvěd, který nechal hlavu ve sklenici medu. Nakonec skřítek najde ve světě paní skřítkovou. Seznámení spolu oslaví šiškovou zmrzlinou. Dvanáct písní utavírá uspávanka.

Délka 60 minut, vhodné pro děti od 6 let.

Odpoledne ve Faunaparku je pro držitele permanentek v ceně 500 Kč, jednorázové vstupné činí 50 Kč.


Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Magazín

Magazin-7-WEB

Stáhnout

Program

Program-7-WEB

Stáhnout

Předplatné

Predplatne 2019 2020 titulka

Stáhnout

Kino Vlast

Plakat-kino-2-7

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.