Program akcí

červen
Po Út St Čt So Ne
31 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1 2 3 4

Program akcí

Velikonoční městečko

19
duben
Velikonoční městečko

Velikonoční městečko

Pá | 10.00

Na pódiu Velikonočního městečka se budou střídat folklorní soubory, folkové skupiny či historická hudba a také dětská divadélka. Vystoupí také žánrově pestrá plejáda umělců. 

Pro děti připravujeme také oblíbené výtvarné dílničky, ve kterých si vyrobí nejrůznější velikonoční dekorace nebo upletou pomlázku. Chybět nebude ani ohrádka se zvířátky.
 
Náměstí opět zaplní trhy s řemeslnými výrobky a nejrůznějšími dobrotami místní gastronomie. Na své si jistě přijdou také nadšenci z řad kutilů a zahrádkářů, kteří zde najdou sortiment rukodělného zboží.

Na koncerty, dílny a trhy Velikonočního městečka je vstup zdarma. Velikonoční městečko pořádá statutární město Frýdek-Místek prostřednictvím Kultury F≈M. Děkujeme partnerům akce, společnostem TS a. s. a Frýdecká skládka a. s.


PROGRAM


Čtvrtek

program


Pátek

10.00 Divadlo Křesadlo: Velikonoční zajíčci

11.00 EVAMORE

EVAMORE (Eva Moravčíková) je zpěvačka a písničkářka původem z Příbora. Eva začala konečně hrát své písně na klavír a jako Evamore vystupuje v doprovodu kytaristy Njumena (Tomáš Nováček), který se podílí na tvorbě a aranžmá písní. Njumen hraje funkční kytaru, nesnaží se oslnit, ale vystihne podstatu písně a vytvoří pro ni odpovídající atmosféru. Zvukově k sobě navíc Evin hlas a Njumenova kytara ladí a je evidentní, že spolu mají tito dva opravdu co říct. V autorských písních inspirovaných životem samotným, lidovou hudbou a blízkou přírodou, tak zaznívají nejen milostná vyznání, či vtipné glosy z partnerského života, ale také zhudebněné básně a příběhy.

12.00 schola Frýdek: Zpívané pašije

14.00 DFS Ostravička

V nejvýchodnější části České republiky, pod majestátní Lysou horou, ve městě Frýdek‑Místek, právem nazývaném „Branou Beskyd“, již více než třicet let otvírá prameny jedinečné lidové slovesnosti národopisných oblastí Lašska, Těšínského Slezska a moravskoslovenského pomezí Dětský folklorní soubor Ostravička. Otvírá studánky minulosti všedního života zdejšího prostého lidu a předkládá je svým divákům a posluchačům ve stylizované podobě na pódiích doma i v zahraničí.

15.00 CM Úsměv

Cimbálová muzika Úsměv vznikla původně jako seskupení hudebně nadaných dětí při ZUŠ Viléma Petrželky v Ostravě-Hrabůvce. V průběhu let žáci pod vedením učitelů Evy Prauseové a později Petra Kolára hudebně zráli, pronikali do krásných a často široké veřejnosti skrytých zákoutí folkloru, až dospěli do současné sestavy, složené z devíti vysokoškoláků, jimž hudba zaplňuje velkou část volného času. V čele s primášem Martinem Zálesným cimbálová muzika reprezentovala svou alma mater na celonárodních soutěžích, kde získávala ocenění na předních příčkách. CM Úsměv se ve svém repertoáru zaměřuje na regiony Moravy a Slovenska, ale nevyhýbá se ani folkloru z Maďarska.

16.00 DFS Valášek

Soubor při své práci navázal na tradice lidové kultury v našem kraji, oblasti moravskoslezských Beskyd. Založili jej roku 1982 manželé Krpcovi, dlouholetí tanečníci (a také spoluzakladatelé) souboru Valašský vojvoda. Valášek dnes organizačně vede Věra Valíčková a Petra Prašivková. O uměleckou stránku a  choreografii se starají Sandra Wesleyová a Veronika Fizková. V současnosti působí ve Valášku okolo 70 dětí vč. dvou cimbálových muzik.

17.00 Tempus

Tempus je šestičlenná hudební skupina pocházející z jižní Moravy, jejíž počátky sahají do roku 2007. Zabývá se hraním rocku vycházejícího z původních středověkých melodií. Kombinací moderních hudebních nástrojů a replik středověkých hudebních nástrojů vdechuje Tempus nový život starým tradicionálům a středověkým melodiím. Výsledkem je nezaměnitelný zvuk kapely a pestrost koncertu, která zaujme všechny generace diváků.

Sobota

program


Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Kino Vlast

Kino web 116 246

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.