Program

Program

Akce pro 25.06.2026

25
červen
Pečuji o sebe / Open air výstava

Pečuji o sebe / Open air výstava

Čt | 00.00
Galerie FM, Palouk

Open air výstava ilustrátorky a grafičky Kateřiny Janků, představuje podobu tematických karet, vzniklých v rámci výzkumné činnosti Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Karty jsou součástí projektu “Pečuji o sebe”, který je věnován duševní hygieně, wellbeingu, bezpečí, kreativitě a sebepoznání. www.pecujiosebe.com

Zaměřte se na svůj momentální vnitřní stav a následně vyberte kartu, která jej nejlépe vyjadřuje, takto můžete pomocí pocitových karet vytvářet krajinu svých emocí, využít psychologického působení barev a principu obrazové metafory a projekce.

Tematické karty obsahují motivy týkající se základních témat duševního zdraví. Zamyslete se nad tím, kdy se cítíte dobře a svobodně, jak se vám daří komunikovat s ostatními. Pojmenujte, kdy jste se cítili nanic, z čeho máte obavy a co by vám pomohlo cítit se lépe. Ilustrace pracují s jemnou barevností, symbolikou a vizuální otevřeností, která podporuje bezpečné zpracování emocí i hlubší vnitřní rozhovor.

Výstava potrvá do 30. 6. 2026. 

www.galeriefm.cz 


Palouk je volně přístupné veřejné prostranství před budovou bývalé Záložny, Palackého 133, vstup z ul. Hlavní.

Kde nás najdete?


25
červen
Malujeme ve městě | celoměstský plenér

Malujeme ve městě | celoměstský plenér

Čt | 00.00
Galerie FM

Výstava žákovských a studentských prací z celoměstského plenéru pro školy „Malujeme ve městě“ bude letos plná barev. Stejně jako loni připravujeme edukační list, který nabídne příklady z dějin umění a zajímavé „fun facts“, o nichž jste možná dříve nevěděli. Zaměříme se na malířské techniky, výrobu a využití barev, jejich symboliku i trochu té teorie.

Výstavu můžete navštívit od 24. do 25.6. 2026 v otevíracích hodinách GFM / út - pá: 15:00 - 18:00, so: 10:00 - 13:00


25
červen
Swap a Kamera obscura

Swap a Kamera obscura

Čt | 16.30
Galerie FM | Palouk

Červnový swap tentokrát propojíme s workshopem, kde si z obyčejné krabice vyrobíme malou temnou komoru a vyzkoušíme, jak lze pomocí světla a tmy zachytit obraz okolního světa. Aby vše fungovalo, přineste si s sebou černou mikinu a menší kartonovou krabici, třeba od dětských bot. Mikiny můžete na swapu i vyměnit, stejně jako knížky o umění, rostliny, doplňky nebo další oblečení.

Swapujeme oblečení, doplňky, knížky o umění a pokojové rostliny v přízemí Galerie FM už od 16:00


25
červen
Po večerce

Po večerce

Čt | 17.45

Kráťa (Vladimír Polívka), manažer na pokraji úplného vyhoření, kývne na prosbu svého nemocného táty Miloše (Ondřej Pavelka) a rozhodne se místo něj ujmout vedení zchátralého letního dětského tábora, kam kdysi jezdil jako dítě. Ihned po příjezdu se Kráťa dostává do konfliktu s kolektivem pracovníků tábora, v čele s Cyrilem (Václav Neužil), který si na funkci léta brousí zuby. Situace ale opravdu vygraduje až příjezdem kontroly z hygieny, kde pracuje dávná Kráťova láska z tábora Anežka Svobodová (Eva Podzimková). Ta dnes žije s jeho dřívějším úhlavním rivalem, nyní mocným podnikatelem Karlem (Stanislav Majer). Kráťa tak čelí nejen rozpadajícímu se objektu, ale i nečekaným citům vůči Anežce, se kterými si vůbec neví rady. Právě tohle slunečné léto na starém známém místě však přináší šanci na nový začátek.

ČR | komedie | přístupný | česky | 106 min. | 160 Kč


25
červen
JAROSLAV DUŠEK

JAROSLAV DUŠEK

Čt | 19.00

Tento večer bude plný filozofických úvah, vtipných příběhů a hlubokých myšlenek. Město Frýdek-Místek bude hostit výjimečný zážitek, při kterém budete mít možnost setkat se s Jaroslavem Duškem osobně. Hudbou doprovodí Patrik Kee.


Kontakt na organizátora:

Věra Nevyhoštěná
nevyhostena.v@email.cz
+420704730424


25
červen
Živá archeologie: Lubomír Tichý a vanjek

Živá archeologie: Lubomír Tichý a vanjek

Čt | 19.00
Galerie Věž, ulice Dolní, Frýdek

Poezie a zvuk v Galerii Věž. Lubomír Tichý, Martin Režný, Klára Machů & anarχtektura. 
V čem se poezie podobá experimentálnímu výzkumu zaniklých kulturních praktik? A co vše ožívá, když píšeme o zdánlivě nejsoucím?


Básník Lubomír Tichý představí texty ze své knihy Místní a také z připravovaného cyklu s pracovním názvem Živá archeologie o událostech z let 2008–2015 v jednom okrese na severovýchodě Čech. 


Anarχtektura (vanjek) vychází z textových záznamů vznikajících od roku 2014, skládá útržky starověkých mýtů a rituálů, vrství je přes sebe a znovu vyhrabává z vnitřností současného města.
Zvukovem básnické vykopávky doplní ostravský hlukový umělec Martin Režný. Nalezištěm provází básnířka Klára Machů. 


Název živá archeologie je inspirovaný časopisem zaměřeným na (re)konstruktivní experimentální archeologii, který vydává Univerzita Hradec Králové.

https://www.svatojanskavez.cz/


25
červen
Toy story 5 (tit.)

Toy story 5 (tit.)

Čt | 20.00

Oblíbená parta hraček se vrací v novém dobrodružství, které je postaví před výzvu odpovídající dnešní době. Woody, Buzz Rakeťák, Jessie i Vidlík zjišťují, že svět dětského pokoje už dávno není jen o fantazii a klasických hrách. Do jejich života vstupuje moderní technologie – chytrý tablet ve tvaru žáby přezdívaný Žabletka – a s ní i zcela nové pořádky. Zatímco dříve stačilo soupeřit o pozornost dítěte mezi plyšáky a plastovými hrdiny, nyní musí hračky čelit konkurenci digitální zábavy, která dokáže pohltit veškerý čas i představivost. Žabletka se rychle stává středem pozornosti a Woody s Buzzem si kladou otázku, jaké místo mají klasické hračky ve světě dotykových obrazovek a aplikací. Nový příběh tak není jen dalším napínavým dobrodružstvím, ale také citlivým pohledem na proměnu dětského světa. Přináší humor, akci i emoce, které jsou pro sérii typické, a zároveň otevírá téma přátelství, věrnosti a schopnosti obstát ve světě, který se neustále mění. V originálním znění se vracejí Tom Hanks jako Woody, Tim Allen jako Buzz Rakeťák, Joan Cusack jako Jessie a Tony Hale jako Vidlík. Režie se ujal Andrew Stanton spolu se spolurežisérkou Kennou Harrisovou. Toy Story 5: Příběh hraček přináší další kapitolu příběhu, který dokazuje, že opravdové přátelství – a síla představivosti – mají své místo i v digitální éře.

USA | animovaný | přístupný | titulky | 100 min. | 160 / 140 Kč


Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Ke stažení

Plakát

obrazek plakát červenec

Stáhnout

Kulturní program

titulka web

Stáhnout

Předplatné

 26předplatné titulka

Stáhnout

Kino Vlast

256

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.