Program akcí
Program akcí
Akce pro 07.08.2020
Miloslav Weigert: Vysoké Tatry | Vernisáž výstavy
Vernisáž výstavy
Srdečně zveme všechny příznivce umění fotografie na vernisáž spojenou s besedou. Miloslav Weigert blíže představí své záměry a zkušenosti z focení ve slovenských horách, součástí bude i promítání.
V dospívání ho ovlivnily knihy od anglického dobrodruha Ernesta Thomsona Setona, zakladatele Woodcraft Indians, dále knihy o táboření a hrách od Jaroslava Foglara a Miloše Zapletala. Fotografování je pro něj takové malé dobrodružství, nikdy přesně neví, kam dojde a jak to dopadne, prostě vyrazí například do lesa a vždy si něco k focení najde. Stále je v něm kus zálesáka z mládí, stále ho fascinují životní cykly v přírodě, nalézá něco krásného a nechce si to nechat jenom pro sebe. Ve svých fotografiích se snaží zachytit nějakou formu krásy, klidu a ticha, tepla či mrazu, čistoty, něžnosti, síly, velikosti. Hledá kontrasty barev, kontrasty tvarů, dramatičnost, tajemno, úhly pohledu, třetí rozměr.
Výstavu můžete shlédnout 3.-31. srpna v běžné otevírací době kina Vlast.
Trollové: Světové turné
Stoprocentně pozitivní trollí holka Poppy, která byla v úspěšném prvním díle pouhou princeznou, povýšila na královnu, ale naštěstí ji to nijak nepoznamenalo. Své zemi vládne tancem, zpěvem a levou zadní, protože tam, kde nejsou žádné potíže, je kralování brnkačka. Její svět by dál pohodově rotoval v popovém rytmu, kdyby jednoho krásného dne nepřišlo šokující odhalení – popoví Trollové nejsou jedinými obyvateli planety, žijí na ní další trollí kmeny, vyznávající různé hudební styly. Existují tedy i Techno Trollové, Country Trollové, nebo Rockoví Trollové. Těm vládne královna Bárbra, která upřednostňuje nejen trochu drsnější muziku, ale i agresivní představu, že rock je jediná správná muzika a že by měla hrát po celém kontinentu. Tohle už není problém, který by Poppy dokázala vyřešit vřelým objetím s písničkou. A proto se společně se svým největším kamarádem Větvíkem vydává na hudbyplnou pouť do neprobádaných končin, aby našla způsob, jak rockovou kolegyni zastavit, než svět ovládnou kytarové riffy.
USA | animovaný | přístupný | dabing | 91 min. | 140 / 120 Kč
Jitka N. Srbová | Autorské čtení poezie
*Komorní literární večer s charismatickou českou básnířkou Jitkou Srbovou, která bude číst ze své poslední sbírky s názvem Svět.
Michal Motyčka / Jana Šindelová / HRANOL
Výstava potrvá do 31. 10. 2020
Hranol ve věži – věž ve věži – se odehrává jako proces, může být efemérní formou zobrazení evokující biblickou věž ze slonoviny, chráněné místo pro snění, časovou kontinuitu i vědomí souvislostí – minuty, hodiny, dny, staletí – mnohočetnou realitu, vnímání a prožívání skutečnosti.
Soustředíme se jen na to podstatné, slovy Miroslava Petříčka: „Vnějšek není vně, nýbrž je uvnitř.“
Michal Motyčka a Jana Šindelová
Michal Motyčka se narodil 18. března 1974 v Praze, je umělec a architekt. Absolvoval fakultu architektury ČVUT v Praze (1992–2001), ateliér Sklo v architektuře prof. Mariana Karla na VŠUP v Praze (1995–2000), studijní stáž na Škole architektury prof. Emila Přikryla na AVU v Praze (1999) a studijní stáž na oboru skla na Rhode Island School of Design v Providence v USA (1999–2000). Zabývá se přesahem mezi architekturou a současným vizuálním uměním. Vystavoval mimo jiné v mezinárodně respektovaných muzeích v Corning Museum of Glass, v dánském Ebeltoftu a Aarhusu a v belgickém Lommelu. Od roku 1999 spolupracuje s Václavem Ciglerem.
Jana Šindelová se narodila 23. 7. 1970 ve Šternberku, je vizuální umělkyně, teoretička umění a kurátorka. Studovala výtvarnou výchovu na PdF a Teorii a dějiny umění na FF UP v Olomouci, absolvovala AVU v Praze (Jiří Lindovský, Milan Knížák), a Internationale Sommerakademii v Salzburku u Kiki Smith. Zabývá se kresbou, grafikou a site specific. Od roku 1992 vystavuje na výstavách v České republice i v zahraničí, její práce jsou zastoupeny ve sbírce National Gallery of Art ve Washingtonu, D. C.; Galerie Klatovy / Klenová, v soukromých sbírkách v České republice a v zahraničí. Od roku 2002 spolupracuje s Václavem Ciglerem a s Michalem Motyčkou, společně připravili přes 100 projektů a výstav, a vydali 9 publikací. Je spoluautorkou monografie Václav Cigler: prostory/projekty (2009) a dalších publikací, např. Steven Henry Madoff. Václav Cigler Light and Space in the Garden of Reason (2010), Cigler, Motyčka AKČYTOM RELGIC (2016), Václav Cigler, Michal Motyčka, Jsme 100/We are 100, Otevřený hrob/The open Tomb, Událost místa/Spatial occasion (2018), Václav Cigler Kresby/Drawings (2019), Václav Cigler, Michal Motyčka: Světelné pole/Light Field (2019).
Gusta Vomáčka Worcestra | Léto v zahradě
Pravidelný cyklus koncertů pod názvem Léto v zahradě pokračuje! V případě nepříznivého počasí se koncert přesouvá do Kina Petra Bezruče.
GUSTA VOMÁČKA WORCESTRA
ostravská zábavová kapela s pestrou paletou hudebních nástrojů včetně podmanivého saxofonu
Jan Oršulík - aku. kytara, zpěv
Jan Hroch - el. kytara, zpěv
Jiří Oršulík - basa, zpěv
Denys Oršulík - percuse
Marcela Kučová - saxofon
Kuba Klimánek - trubka
Petra Hudečková - manager
vstupné: 100,- předprodej, 150,- na místě
K2 vlastní cestou
Klára Kolouchová jako první rodilá Češka zdolala před lety Mount Everest a v loni jako první Češka a teprve dvacátá žena světa vystoupala i na druhou nejvyšší horu světa – na nebezpečnou K2. Její výstup na „Ká Dvojku“ představuje nejen nebývalý sportovní výkon a úspěch, ale ukazuje i příběh nezdolné vůle, touhy a úsilí dosáhnout vysněného cíle. Co pohání ženu, manželku a matku dvou dětí do souboje s obávaným zabijákem? Kam až dosahuje právo splnit si svůj osobní sen? Mohou být vlastně ženy při jeho plnění stejně sobecké jako muži? Odpověď na otázky a pohled na jedinečnou cestu až na vrchol K2 přináší dokument renomované filmařky Jany Počtové, autorky ceněných dokumentů Generace Singles a Nerodič. Hlavní hrdinka a režisérka spolu po dva roky sdílely období náročných příprav, pochyby, těžká loučení, krize i předchozí neúspěšný pokus. Jana Počtová společně s kameramanem zachytila atmosféru a dění expedice až do základního tábora, film obsahuje úchvatné záběry hor i Klářiny autentické záběry ze samotného finálního výstupu.
ČR | dokumentární | 12+ | česky | 93 min. | 130 Kč
Kino na výletě 2020 | Daleká cesta
Daleká cesta
Prvotina Alfréda Radoka (1914 - 1976), se nutkavou expresí svých obrazů z terezínského ghetta a iritujícím skloubením hraného a dokumentárního filmu stala pro komunistický režim natolik neúnosnou, že byla nejprve nakrátko odsunuta do venkovských kin a posléze zcela vyřazena z distribuce. Měl na tom mj. svůj podíl i Radokův kolega Otakar Vávra (*1911), jemuž se Radokův styl zdál prý příliš křečovitý. Jak se Vávra přiznal ve svých vzpomínkách Podivný život režiséra (1996), když se ho přední stranický ideolog, ministr informací Václav Kopecký (1897 - 1961), na film dotázal, svůj názor nesmlčel a "Kopecký zakázal další promítání Daleké cesty v kinech"...
ČSR | drama | přístupný | česky | 108 min. | vstup ZDARMA
Na místě občerstvení a čepované nápoje.
Více informací na FB a www.kulturafm.cz
PROGRAM SRPEN
05. 08. 2020 Autokemp Olešná
Ježek Sonic
07. 08. 2020 Sady Svobody
Daleká cesta
12. 08. 2020 Sokolík
Tenkrát v Hollywoodu
15. 08. 2020 Park pod zámkem
Joker
19. 08. 2020 Faunapark
Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon
22. 08. 2020 Zahrada Národního domu
Amundsen
26. 08. 2020 Textilka Slezan
V síti
29. 08. 2020 Sady Bedřicha Smetany
Maják