Program

Program

Akce pro 17.05.2024

17
květen
NO BORDERS | Open Air Photography Exhibition

NO BORDERS | Open Air Photography Exhibition

Pá | 00.00
Galerie FM, Palackého 133

NO BORDERS AWARD vytváří prostor, kde fotografové z různých zemí spolupracují, sdílejí své umělecké projevy a podporují komunitu, která překračuje národní hranice.

Začínající fotografové, vybraní na základě mezinárodního Open Callu se během NBA účastní série virtuálních přednášek s profesionály z Polska, Česka, Slovenska, Maďarska a Ukrajiny. V rámci individuálních konzultací a odborných workshopů získávají zpětnou vazbu a praktické zkušenosti, které jim umožňují úzce spolupracovat a sdílet nápady s mentory a kolegy.

Open Air výstava představuje oceněné fotografie a je prvním zastavením ze série fotografických prezentací výsledků  NO BORDERS AWARD v zemích V4. Výstavu doprovází tištěný katalog a online verze, která je ve své digitální podobě inkluzivní platformou pro mezinárodní kulturní výměnu, umožňuje získat vhled do fotografovaných příběhů a témat a usnadňuje mezikulturní výměnu.  

NBA napomáhá rozvíjet smysluplný dialog, porozumění a slouží jako katalyzátor rozhovorů o identitě, dědictví a společných zkušenostech prostřednictvím fotografie. Projekt je financován z prostředků Visegrad Fund.

Partnerem projektu pro ČR je Kultura FM


17
květen
PALOUK | Všední sochy

PALOUK | Všední sochy

Pá | 00.00
Palouk, Palackého 133

Výstava odkazuje na databázi "Sochy a města" a na fotografiích připomíná některé známé, méně známé i zapomentuté sochy veřejného prostoru Frýdku - Místku a okolní krajiny.


NADACE VIA


17
květen
Bijásek | O myšce a medvědovi

Bijásek | O myšce a medvědovi

Pá | 09.30

V obyčejném medvědím světě jsou medvědi vážní a zamračení. Medvěd Ernest je jiný. Je hudebník, rád by byl veselý, jenže je chudý a často hladový. Při hledání něčeho k snědku chytí malou myšku Celestinu, která utekla ze svého podzemního myšího světa. Aby Celestina neskončila v Ernestově prázdném žaludku, uzavře s ním dohodu. Když ji nesní, ukáže mu místo, kde může získat spoustu čokolády, bonbónů a těch nejlepších sladkostí. Ani jeden z nich ještě netuší, že se tak dostanou na stopu chamtivých medvědích manželů, kteří kteří si přivydělávají tím, že cukrovinkami záměrně kazí medvědím dětem zuby. To, co začalo mezi bručounským Ernestem a upovídanou Celestinou jako pouhá dohoda, přerůstá v nebovyklé přátelství a přes všechny rozdíly se z nich stává nerozlučná dvojice. Aby odhalili velké cukrovinkové spiknutí, budou potřebovat pomoc z myšího i medvědího světa. Podaří se jim překonat předsudky ostatních a oba světy spřátelit?

FR / BE / LUX | animovaný | přístupný | dabing | 80 min. | 50 Kč


17
květen
Autorská představení neslyšících herců

Autorská představení neslyšících herců

Pá | 17.00
Knihovna FM

Zveme vás srdečně na interaktivní inscenace z dílny neslyšících absolventů oboru Výchovná dramatika pro neslyšící na Janáčkově akademii múzických umění a pedagogů z Gellnerky - školy pro děti se sluchovými ztrátami. Herecké duo za námi přijede z Brna a doveze s sebou vlastnoručně vytvořené obrovské hrací karty, se kterými dokáže opravdu divy. Přijďte se potěšit a třeba si i vyzkoušet zahrát spolu s nimi známé pohádky.

Průvodní slovo: PhDr. Lenka Hricová

Pohádky hrají: MgA. Daniela Hyklová, MgA. Robert Milič

Pokračování cyklu Zákoutí světa Neslyšících ve spolupráci s VIA osob se smyslovým postižením, z. s.

Tlumočení do ČZJ bude zajištěno.


pobočka Místek, Hlavní třída 112, Modrý salonek

www.knihovnafm.cz


17
květen
Zefkovo probuzení | Marek Müller

Zefkovo probuzení | Marek Müller

Pá | 17.00
Knihovna FM

večer v rámci nového projektu ProudART


Autorské čtení humoristického sci-fi s živým hudebním zpestřením, v rámci dalšího pokračování projektu ProudART, který dává v knihovně prostor umělecké tvorbě.
Znáte kapelu Pankix? A znáte Máru Müllera? Persona s uměleckými sklony, předseda kulturní komise města Mnichovice a nově také spisovatel vydává svou prvotinu, která zaujme všechny, kteří mají rádi žánr sci-fi.
Zefka nedávno vyhodili z vysoké školy a zajímají ho hlavně holky, pařby a sociální dávky. Po jedné z prohýřených nocí se ale probouzí v Londýně ve 450 let vzdálené budoucnosti…


ústřední knihovna Frýdek, Jiráskova 506, oddělení pro dospělé

www.knihovnafm.cz


17
květen
Garfield ve filmu

Garfield ve filmu

Pá | 17.30

Světoznámý kocour Garfield, který nesnáší pondělky, miluje lasagne a nejraději by prospal život uvnitř v pohodlí, se vydá ven do nepohody na velké dobrodružství! Po nečekaném návratu jeho dlouho pohřešovaného otce Vica se Garfield a jeho psí kamarád Odie musí zříci spokojeného života v suchu a pomoci Vicovi provést jednu velice riskantní loupež.

USA | animovaný | přístupný | dabing | 101 min. | 150 / 130 Kč


17
květen
Prázdniny s Broučkem

Prázdniny s Broučkem

Pá | 19.30

Bára Poláková a Lukáš Příkazký vyráží obytňákem do Chorvatska. A ne ledajakým! Nečekané dědictví jim přihraje karavan po dědovi, jemuž se odjakživa říká Brouček. A Jadran se zdá být na dosah . . . Jenže na cestě je potká spousta překvapení i nečekaných zážitků, které v plánu vůbec neměli. V dalších rolích baví Tomáš Jeřábek, Michal Isteník, Martin Sobotka, Pavel Zedníček, Marie Ludvíková, Pavel Nový nebo Patrik Děrgel. „Ty’s vybral místo, kam pojedem‘, a já zas jak se tam dostanem‘,“ mrkne Bára Poláková alias foodblogerka Monika spiklenecky na svého manžela Honzu v podání Lukáše Příkazkého a odmítne zařadit zpátečku. Málo platné, že její nadšení nesdílí a na pláži v Chorvatsku by se rád ochlazoval orosenou plechovkou piva co nejdřív. Letos se pojede k moři obytňákem. A ne jen tak ledajakým, ale Broučkem! Prostě dovolená all exklusive. Anebo snad ne? Neklimatizovaný červený obytňák připravil v parném létě horké chvilky nejen filmovým hrdinům, ale i samotný tvůrcům. „Tak jako ty největší filmové hvězdy byl i Brouček často svéhlavý a štáb se musel přizpůsobovat jeho náladám. Skoro bych řekl až vrtochům,“ říká pobaveně producent filmu Pavel Vácha. Ten stojí za filmy Párty Hárder, Kdyby radši hořelo nebo Přišla v noci. Posledně jmenovaná černá komedie má přitom na kontě tři Ceny české filmové kritiky včetně té pro nejlepší film a osm nominací na Českého lva. „Chtěl jsem natočit ryze českou komedii pro celou rodinu. Film, ve kterém se každý divák v jedné z postav snadno pozná. A bude je s chutí sledovat nejen v létě, ale i když bude venku třeba mrznout,“ říká režisér Jiří Matoušek.

ČR | komedie | přístupný | česky | 87 min. | 150 Kč


Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Ke stažení

Plakát

Plakát duben obrázek web

Stáhnout

Kulturní program

titulka II web duben

Stáhnout

Předplatné

 titulka web

Stáhnout

Kino Vlast

18.4.

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.