Program akcí

listopad
Po Út St Čt So Ne
31 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1 2 3 4

Program akcí

Akce pro 07.11.2022

07
listopad
Spolu

Spolu

Po | 16.30

Rezervacím vstupenek na filmová představení končí platnost o půlnoci v den konání projekce.

Děj filmu je příběhem pětadvacetileté Terezy, která se po rozchodu s přítelem vrací domů ke své mámě a bratrovi Michalovi, desetiletému klukovi zajatém v dospělém těle. Její návrat navždy změní životy všech. Domácnost, do které se vrátila, se totiž na rozdíl od ní ani trochu nezměnila. Máma pořád žije jen pro svého syna, a bratr má před ní ve všem přednost. Tereza má intenzivní pocit, že by máma měla myslet víc na sebe… a taky na ni. A tak se rozhodne udělat krok, po kterém už nikdo z nich nebude takový, jaký byl. „Film není popisem toho, co zažívá rodina, ve které je handicapované dítě. Je o tenké hranici mezi pomocí a sebeobětováním, o tom, jak snadné je pro lásku k jednomu dítěti ty druhé odsunout na vedlejší kolej a jak důležité je umět si v rodině říct, že se máte rádi. Když jsme začali film chystat, byli jsme překvapeni, kolik lidí kolem nás si z rodiny nese určitý pocit nemilovanosti. Kolik lidí rezignuje na svůj život, protože ho projektuje do života svých blízkých,“ říká duo režisérů David Laňka a Martin Müller. „Tento filmový scénář je jeden z nejhezčích, které jsem kdy četla,“ svěřuje se Veronika Žilková. „Svět lidí s jakýmkoliv postižením dává možnost nového pohledu na běžný život. Situace, které řeší autistický Michal a jemu zcela oddaná matka, jsou pro zdravého diváka běžné, ale psychické omezení Michala vyžaduje atypické řešení.“ „Pro mě je SPOLU filmem o rodině. O tom, jak moc potřebujeme jeden druhého,“ říká Štěpán Kozub, pro něhož je role Michala velikou hereckou výzvou. „Když mě kluci s touhle rolí oslovili, stál jsem před velikým rozhodnutím, zda ji přijmout. Ale odmítnout takovou hereckou příležitost by byl hřích a každá pochybnost je navíc dobrým předpokladem pro náročnou práci a to mě baví.“

ČR | drama | přístupný | česky | 117 min. | 140 Kč


07
listopad
ZRUŠENO | Jemná jóga pro začatečníky i pokročilé

ZRUŠENO | Jemná jóga pro začatečníky i pokročilé

Po | 18.30


V lekcích se zaměříme na správné provedení Pozdravu slunci A i B. Postupně budeme přidávat
další pozice. Naučíte se do nich proplouvat se správným dechem.
Dovíte se jaké mají zdravotní benefity.
Naučíte se modifikace pozic pro váš momentální zdr. stav.
Přidáme dechové techniky. A budeme se učit i relaxovat.

Moc se na Vás těším.
Zuzka


Kurz vede Zuzana Sýkorová

10 lekcí 

Cena: Permanentka 1000 Kč/ celý kurz / 130 Kč / 1 lekce


 Informace na 778 710 773.


07
listopad
FK | Já, hrobař

FK | Já, hrobař

Po | 19.00

Rezervacím vstupenek na filmová představení končí platnost o půlnoci v den konání projekce.

Saša, vyhořelý pětatřicátník z Kyjeva, pracuje jako manažer firmy vyrábějící náhrobky na hřbitově. Miluje ticho, kafe s cigaretou a bezchybně vytesaná jména na náhrobcích. Nemá rád lidi, problém však je, že s nimi musí komunikovat a navíc okolí očekává, že to bude dělat citlivě. Má totiž hodně zákazníků, z nichž každý zažívá osobní tragédie, které samozřejmě končí na hřbitově. Saša bez emocí hledí na bláznivé klienty, kteří přicházejí stavět hroby pro své kočky anebo si objednávají hrobky pro sebe sami. Tváří v tvář pozůstalým, kteří truchlí nad blízkými, však nedokáže přemoci svůj neskrývaný sarkasmus. Ten někdy přerůstá až do trpké ironie. V příběhu skoro až cimrmanovského typu “Zařídil si hospodu, ale chodili mu tam lidi.” se pohybuje v podobném grotesknu a absurditě jednotlivých situací a jejich postav. Absurdita a ironie však není naivní, naopak navzdory svému vnějšímu obalu z otupění a sarkasmu je Saša velmi citlivý člověk, ve kterém se stále pere téma ztráty a jejího přijetí. Navíc jeho osobní život je také jedna velké tragédie. Odpustit chyby, naučit se znovu naslouchat, milovat a vyrovnat se minulostí je dost těžké i v normálním životě, natož na hřbitově. Někdy se Sašovi u cigarety a nepřítomného pohledu z okna na náhrobky zdá, že hřbitov není venku, ale nosí ho uvnitř sebe sama. Nakonec však vnější svět podá pomocnou ruku. Cynický pohled na svět se mu pokouší změnit pohledná klientka, dokonce se jednoho dne objeví i jeho vlastní pubertální dcera, která se po svém snaží vrátit otce do života. A aby toho nebylo málo, na hřbitov se nalepují místní mafiánské bandy, neboť moc dobře ví, že v pohřbívání o zákazníky není nouze a točí se v něm nemalé peníze. Čisté ruce zdaleka nemá ani nový majitel pohřební firmy, který náhle nahradí toho starého, co podivně zmizel… Saša se tak ocitá nejen v boji se sebou samým a se svojí minulostí, ale i v přímém boji o moc nad hřbitovem. A tak ve víru osobních tragédií a kriminálních střetů se postupně stává jasné, že Saša má těžké psychické trauma z událostí v jeho minulosti a že hřbitov rozhodně nebude klidné místo k rozjímaní o životě. Černá komedie Já, Hrobař sleduje život muže, který se snaží v absurditě vlastních dní a uprostřed nebožtíků znovu najít cestu k lidem a motivaci opět žít. Je to příběh vypovídající o tom, že život je krátký, překvapivý, že všechno má svůj konec. A že jsme naživu, dokud budeme milovat a dokud nebudeme zapomínat na živé lidi, kteří potřebují naši lásku. A to i uprostřed hřbitova.

UKR | komedie | 12+ | titulky | 101 min. | 140 / 100 Kč


Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Plakát

kFM24-05-program

Stáhnout

Předplatné

Předplatné Jaro 2024

Stáhnout

Kulturní program

kFM24-05-titulka

Stáhnout

Kino Vlast

od 9. 5.

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.