Program akcí

listopad
Po Út St Čt So Ne
30 31 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1 2 3

Program akcí

Akce pro 03.11.2023

03
listopad
30 LET PÉČE V „JESLÍCH“ A „ŽIRAFĚ

30 LET PÉČE V „JESLÍCH“ A „ŽIRAFĚ"

Pá | 00.00

Naše příspěvkové organizace města Frýdek- Místek poskytují kvalitní služby již 30 let a staly se tak důležitou součástí života obyvatel Frýdku- Místku. 

Výstava fotografií zachycuje některé okamžiky postupných změn, které obě organizace v průběhu času zaznamenaly. Dokumentuje především změny „okem viditelné“ a to na budovách, které obě organizace ve správě měly, nebo stále mají. 

Frýdecko-místecké Jesle pomáhají již 30 let rodičům skloubit pracovní a rodinný život tím, že zajišťují kvalitní služby péče a stravování pro děti od 1 do 3 let. Péče o děti v této organizaci sahá historicky již do roku 1976, tehdy se zařízení nazývalo Jesle Kolaříkovo sídliště, nicméně jako příspěvková organizace města Frýdek-Místek fungují Jesle právě od července roku 1993. Tedy letošní rok slaví 30 let.

Naše organizace datuje vznik daleko dříve, už v roce 1986, jako nejmladší zařízení Okresního ústavu sociálních služeb pod názvem Centrum pro mentálně postiženou mládež. Cesta nebyla snadná, ale nakonec v roce 1993 požádal Městský úřad ve Frýdku-Místku o převzetí centra pod svou správu. Zřizovací listinou dne 27.10.1992 s účinností od 1.1.1993 byla založena příspěvková organizace Centrum pro mentálně postiženou mládež Frýdek-Místek. Teprve v roce 2006 se organizace přejmenovala a přijala svůj současný název ŽIRAFA- Integrované centrum Frýdek- Místek, p.o.

Jsme ŽI-RA-FA, protože se snažíme, aby naši uživatelé žili společně s námi život provázený radostí a fantazií. Představujeme-li naše služby, vždy se prezentujeme jako organizace rodinného typu, která své služby poskytuje uživatelům, ale snaží se být také v dobrém kontaktu s rodinnými příslušníky uživatelů a jejich opatrovníky.  Během této doby prošla organizace řadou změn, ať již podobou zařízení, názvem, zejména kvalitou poskytovaných služeb.


*otevřeno pro veřejnost v běžných otevíracích hodinách kina Vlast


03
listopad
NO BORDERS | Open Air Photography Exhibition

NO BORDERS | Open Air Photography Exhibition

Pá | 00.00
Galerie FM, Palackého 133

NO BORDERS AWARD vytváří prostor, kde fotografové z různých zemí spolupracují, sdílejí své umělecké projevy a podporují komunitu, která překračuje národní hranice.

Začínající fotografové, vybraní na základě mezinárodního Open Callu se během NBA účastní série virtuálních přednášek s profesionály z Polska, Česka, Slovenska, Maďarska a Ukrajiny. V rámci individuálních konzultací a odborných workshopů získávají zpětnou vazbu a praktické zkušenosti, které jim umožňují úzce spolupracovat a sdílet nápady s mentory a kolegy.

Open Air výstava představuje oceněné fotografie a je prvním zastavením ze série fotografických prezentací výsledků  NO BORDERS AWARD v zemích V4. Výstavu doprovází tištěný katalog a online verze, která je ve své digitální podobě inkluzivní platformou pro mezinárodní kulturní výměnu, umožňuje získat vhled do fotografovaných příběhů a témat a usnadňuje mezikulturní výměnu.  

NBA napomáhá rozvíjet smysluplný dialog, porozumění a slouží jako katalyzátor rozhovorů o identitě, dědictví a společných zkušenostech prostřednictvím fotografie. Projekt je financován z prostředků Visegrad Fund.

Partnerem projektu pro ČR je Kultura FM


03
listopad
Country tance pro každého v každém věku

Country tance pro každého v každém věku

Pá | 10.30

Účastníci kurzu se seznámí se základy country tance pod vedením zkušených lektorů Rostislava Veličky a Barbory Jurišicové. Specialitou těchto tanců je to, že tanečníci netančí pouze v párech, ale ve větších skupinách – kruzích, řadách a dalších formacích. Tím vzniká pestrost a originalita každého tance. Taneční figury jsou velice jednoduché jak prostorově, tak krokově – vychází se z rytmizované chůze a postupně nabírají na složitosti, jsou hravé, veselé a při jejich provádění nejde ani tak preciznost, ale o prožitek z pohybu a kontaktu s dalšími tanečníky.


Kurz je určen především seniorům, mohou jej navštěvovat jednotlivci, ale i páry. 

Vchod ze zahrady přes foyer

Celkem 9 lekcí: 700 Kč - permanentka / 90 Kč - 1 lekce

Informace: tel. 778 710 773


03
listopad
Vzpomínkový večer | beseda s pamětníky

Vzpomínkový večer | beseda s pamětníky

Pá | 17.30

Vstup na vzpomínkovou besedu i na promítání filmu Drvoštěp je zdarma. Pro rezervaci míst je možné využít Turistická informační centra, recepci Národního domu či pokladnu Kina Vlast během běžných otvíracích hodin. Obdržíte vstupenku s konkrétním sedadlem, kterou se prokážete při vstupu do sálu. Rezervace míst on-line není možná.

V roce 2003 město Frýdek-Místek dokončilo rekonstrukci bývalého kina Vlast na zařízení, které nikdy nemělo, a které si jeho občané již dávno zcela zasloužili. Tato Nová scéna Vlast neplnila pouze jednu funkci, v objektu se konaly divadla, dětská divadélka, výstavy, projekce filmů pro děti a mládež či projekce filmového klubu. Nová scéna Vlast si kladla za cíl splnit nejméně na dvacet let požadavky veřejnosti i účinkujících na podobný multifunkční kulturní stánek.

20 let od znovuotevření letos uplynulo, proto jsme se rozhodli uspořádat vzpomínkový večer, během nějž, spolu s hosty, kteří u tohoto stáli, v besedě zavzpomínáme na dobu před 20 let. Oslavíme toto jubileum a připijeme si na dalších, minimálně 20 let Kina Vlast.

Vzpomínkového večera se zúčastní promítač Jan Blizňák, předseda filmového klubu Frýdek-Místek Petr Korč, tehdejší ředitel Národního domu Jan Krulikovský, tehdejší správce budovy Aleš Najman a technik Petr Šlechta.

V 19.30 po besedě promítneme československý němý film Karla Lamače z roku 1922 DRVOŠTĚP s živým klavírním doprovodem Ladislava Kokesche.

VSTUP ZDARMA


03
listopad
Drvoštěp | Němý film s živou hudbou

Drvoštěp | Němý film s živou hudbou

Pá | 19.00

Vstup na vzpomínkovou besedu i na promítání filmu Drvoštěp je zdarma. Pro rezervaci míst je možné využít Turistická informační centra, recepci Národního domu či pokladnu Kina Vlast během běžných otvíracích hodin. Obdržíte vstupenku s konkrétním sedadlem, kterou se prokážete při vstupu do sálu. Rezervace míst on-line není možná.

Šéf banky Karel Svansen se na doporučení svého strýce - lékaře rozhodne pro pobyt na zdravém vzduchu. Ve svém klubu se vsadí, že celý měsíc bude manuálně pracovat. Nastoupí jako drvoštěp u statkáře Mosovského. Seznámí se s jeho dcerou Annií, kterou chce otec provdat za bohatého souseda Gorona. Annie však svatbu odkládá. Karel se spřátelí s drvoštěpem Josefem a jeho synem Jiříkem. Annie ztratí medailonek s obrázkem matky a Karel ho jde s Jiříkem hledat. Přitom narazí na penězokazeckou dílnu. Její šéf Goron se obává prozrazení a hodlá proto dílnu zatopit...

Klavírní doprovod filmu obstará Ladislav Kokesch.

ČSR | komedie | přístupný | 70 min. | VSTUP ZDARMA


03
listopad
STUDENTSKÁ PÁRTY: HALLOWEEN

STUDENTSKÁ PÁRTY: HALLOWEEN

Pá | 20.00
Stoun

NOVÝ KONCEPT STUDENTSKÝCH PÁRTY A TENTOKRÁT HALLOWEEN EDITION


Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Plakát

kFM 24-07-plakat web

Stáhnout

Předplatné

Předplatné podzim 2024 titulka

Stáhnout

Kulturní program

kFM 24-07-web

Stáhnout

Kino Vlast

brozura od 4. 7.

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.