Program akcí

červen
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Program akcí

Akce pro 25.06.2024

25
červen
NO BORDERS | Open Air Photography Exhibition

NO BORDERS | Open Air Photography Exhibition

Út | 00.00
Galerie FM, Palackého 133

NO BORDERS AWARD vytváří prostor, kde fotografové z různých zemí spolupracují, sdílejí své umělecké projevy a podporují komunitu, která překračuje národní hranice.

Začínající fotografové, vybraní na základě mezinárodního Open Callu se během NBA účastní série virtuálních přednášek s profesionály z Polska, Česka, Slovenska, Maďarska a Ukrajiny. V rámci individuálních konzultací a odborných workshopů získávají zpětnou vazbu a praktické zkušenosti, které jim umožňují úzce spolupracovat a sdílet nápady s mentory a kolegy.

Open Air výstava představuje oceněné fotografie a je prvním zastavením ze série fotografických prezentací výsledků  NO BORDERS AWARD v zemích V4. Výstavu doprovází tištěný katalog a online verze, která je ve své digitální podobě inkluzivní platformou pro mezinárodní kulturní výměnu, umožňuje získat vhled do fotografovaných příběhů a témat a usnadňuje mezikulturní výměnu.  

NBA napomáhá rozvíjet smysluplný dialog, porozumění a slouží jako katalyzátor rozhovorů o identitě, dědictví a společných zkušenostech prostřednictvím fotografie. Projekt je financován z prostředků Visegrad Fund.

Partnerem projektu pro ČR je Kultura FM


25
červen
O cirkulární módě s Adélou Píchovou | Swap a beseda

O cirkulární módě s Adélou Píchovou | Swap a beseda

Út | 16.00
Palouk, Palackého 133

Doprovodný program k výstavě ZUŠ

Swap, neboli volná výměna věcí, je výměnný bazar bez peněz. Jeho hlavní myšlenkou je podělit se o věci, které už nevyužijeme a můžou udělat radost někomu jinému. Zároveň tak předcházíme zbytečnému nakupování nových a nových věcí, lokální výměna je šetrná, ekologická a udržitelná. A co je nejlepší, přijít swapovat může každý, bez ohledu na to jestli něco přinesete nebo si něco odnesete, důležité je hlavně to, aby nepotřebné věci našly nové majitele.

17:00 / O cirkulární módě

Během besedy se s Adélou Píchovou ponoříme do světa udržitelné módy. Zajímá vás jaký je rozdíl mezi tradičním módním průmyslem a cirkulární módou? Chtěli byste se dozvědět, jak jako jednotlivci a společnost můžeme přispět k řešení problémů spojených s nadprodukcí textilního průmyslu? Pokud ano, těšíme se na vás na Palouku! A jestli už o cirkulární módě víte, přijďte se s námi podělit a dozvědět se více. 

Adéla Píchová je absolventkou Univerzity Palackého v Olomouci. Pracovala jako lektorka globálního rozvojového vzdělávání, pořádala Dizajntrhy pro nezávislé tvůrce a založila Centrum cirkulární módy v Ostravě. Nyní pracuje v Moravskoslezském inovačním centru, vede startupový tým a zastřešuje projekty jako CEE Startup Network, EnviBooster akcelerační program, Lab Zero nebo DEMOLA.

Pravidla našeho swapu:

Přineste a odneste si jen tolik, kolik sami unesete. / Swapujeme oblečení, obuv a doplňky pro děti i dospělé, květiny vítány. / Přineste prosím jen čisté a funkční věci, jen takové, které byste třeba darovali i svým kamarádům. / Co nevyměníme nebo nedarujeme si zase odneseme.

Swap je zábava a na Palouku je to náš první, proto prosím nezapomínejme, že je důležité mít z výměny radost a odejít s dobrým pocitem. Buďme k sobě ohleduplní a tolerantní.


25
červen
SOUSEDSKÁ SLAVNOST

SOUSEDSKÁ SLAVNOST

Út | 16.00
Knihovna FM

zábavné odpoledne pro celou rodinu, již potřetí


Na své si přijdou děti i dospělí. Hlavní program: Klauni z Balónkova, literárně-výtvarný workshop Radany Sladké (autorka knih pro děti) a koncert folkové a country skupiny Pár strun.
Součástí doprovodného programu bude tradičně soutěž o nejlepší vlastnoručně upečenou buchtu, výtvarná dílna pro děti a prodejní stánky s řezbářskými výrobky, ručně vyráběnými šperky a stánek s nápoji Beskydské sirupy.
Slavnost se uskuteční za každého počasí, v případě deště se akce přesune do vnitřních prostor knihovny.


25. 6. od 16 do 19 hodin, ústřední knihovna Frýdek, Jiráskova 506

Více informací na stránkách Knihovny FM.


www.knihovnafm.cz


25
červen
Vzor

Vzor

Út | 18.00

Detailní sonda do nesnází dospívání, kdy o světě mladých často rozhodují autority na hony vzdálené dnešní generaci teenagerů. Čtrnáctiletý Jan opustil se svou matkou Majou slovinskou metropoli, nové spolužáky na malém městě poznává pouze online. Když se pak poslední dva měsíce deváté třídy snaží ve škole zapadnout do kolektivu, změní se jeho život díky hře na „sluníčko“ v boj o lidskou důstojnost. Janova matka, která má po rozvodu svých problémů dost, působí ve škole jako psycholožka a stará se o Janova spolužáka Jakoba. Ten se neúspěšně pokusí o sebevraždu, o jejímž motivu nemá nikdo z dospělých ani ponětí. Osamělý Jan vezme situaci se šikanou do svých rukou, oporou mu je záhadný soused, který se v bezvýchodné situaci stane jeho vzorem.

SL / SRB / ČR | drama | přístupný | titulky | 98 min. | 150 Kč


25
červen
FK | Nesmrtelní – zázraky Egyptského muzea

FK | Nesmrtelní – zázraky Egyptského muzea

Út | 20.00

Dokumentární film ukazuje v nevídaných detailech vybrané exponáty z Egyptského muzea v Turíně – nejstaršího egyptologického muzea na světě, založeného v roce 1824, jehož sbírka v současnosti obsahuje přes 30 tisíc předmětů. Sfingy, kolosální sochy, drobné amulety a sarkofágy vyprávějí příběh téměř 4000 let staré historie a připomínají ty nejvýznamnější objevy, které nám dodnes pomáhají poodkrývat život a rituály starověkého Egypta. Snímek představuje nejenom krásy turínského muzea, ale společně s odborníky nahlédneme i do muzea v Káhiře, Berlíně a Londýně. I tam se totiž nachází největší egyptské poklady, maska faraona Tutanchamona, Rosettská deska nebo busta královny Nefertiti, jejíž tajemná krása fascinuje dodnes.

IT | dokumentární | přístupný | titulky | 95 min. | 150 / 120 Kč


Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Plakát

kFM 24-07-plakat web

Stáhnout

Předplatné

Předplatné podzim 2024 titulka

Stáhnout

Kulturní program

kFM 24-07-web

Stáhnout

Kino Vlast

brozura od 4. 7.

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.