Program akcí

srpen
Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 31 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1 2 3 4 5

Program akcí

Akce pro 27.08.2021

27
srpen
ODPOUTANÁ SCÉNA | Vodnická pohádka | Divadlo V batohu
Divadlo
 Tip Dětem

ODPOUTANÁ SCÉNA | Vodnická pohádka | Divadlo V batohu

Pá | 16.00

*divadelní festival nabitý skvělými zážitky


Pohádka vypráví veselý příběh o tulákovi Toníkovi, který vysvobodí vodní žínku začarovanou v ošklivou žábu lakomým vodníkem Kapounem.
Divadelní představení je vhodné pro děti od 3 do 99 let a trvá asi 50 minut. Vystupují v něm dva herci (muž a žena) v kostýmech, vodí loutky v životní velikosti (např. vodník měří 1m 80cm), živě zpívají, hrají na klavír i na kytaru a spontánně zapojují děti do děje.

Hrají: Markéta a Jiří Hauserovi


Délka trvání: 50 minut

Vstupné: 50 Kč

*Pravidla pořadatele zde27
srpen
Zátopek

Zátopek

Pá | 17.30

Rezervacím vstupenek na filmová představení končí platnost o půlnoci v den konání projekce.

Australský rekordman Ron Clarke přijíždí v pohnutém roce 1968 do Prahy za legendárním běžcem Emilem Zátopkem, jehož bezmezně obdivuje. V rozhovorech Rona s Emilem se děj filmu retrospektivně vrací do stěžejních momentů atletova sportovního i soukromého života a spojuje se v komplexní portrét muže, jenž neztrácí tempo ani poté, co jeho poslední závod skončí a jenž dokáže bojovat nejen na atletickém oválu. Film vypráví o nezlomné síle vůle, která dodnes inspiruje tisíce sportovců po celém světě. A také o jedinečném vztahu dvou lidí – Emila a Dany Zátopkových – kteří navzdory všem překážkám spolu strávili celý život.

ČR | životopisný | přístupný | česky | 130 min. | 140 Kč


27
srpen
Provizorium Záložna

Provizorium Záložna

Pá | 18.00
budova bývalé Moravia banky

*Úvodní výstava Alexandra Mosia k projektu Provizorium Záložna. Vernisáž výstavy se koná 7. 8. 2021 od 18.00.


Výstava pojmenovaná samotným autorem přiléhavě - Obraz, stavu duše odraz, nám přiblíží tvorbu jednoho z nejosobitějších místních umělců a komentátorů veřejného dění, kterým Alexander Mosio beze sporu je. Veškerá vystavená díla vznikla v letech 2018 – 2021 a reflektují tedy aktuální autorův pohled na svět, život a dobu, ve které se všichni snažíme, někdy více či méně úspěšně, zorientovat a při tom neztratit kontakt se sebou samými.

Zahájení proběhne za účasti váženého pana kunsthistorika a mimo jiné předsedy Pobeskydského spolku přátel výtvarného umění, PhDr. Karla Bogara, který pronese úvodní slovo. Jedinečný hudební zážitek nám zajistí místní pianista Ladislav Kokesch, který celou akci doprovodí svými klavírními improvizacemi ve stylu hudebníků 20. a 30. let 20. století.

  • Výstava bude veřejnosti přístupná od 8. 8. – 29. 9. 2021, každý den v čase od 15.00 do 18.00 hodin.
  • Vstup na vernisáž i výstavu je dobrovolný. Občerstvení bude zajištěno.

27
srpen
Tomáš Kurečka, Tereza Dvořáková | Medotekoucí

Tomáš Kurečka, Tereza Dvořáková | Medotekoucí

Pá | 18.00

*Medotekoucí je asociací starodávna, mnohosti symbolů a metafor. Přetrvávajícího odkazu úcty k přírodě. Medotekoucí je slovo s vazbou na včely, které prolétávají kulturními dějinami vždy s patřičnou pozorností.
Autorská dvojice přináší pohled na téma rituálního oděvu. Mnohost detailů a zdobnost evokuje šat spojený s liturgickou tématikou. Způsob instalace připomíná muzeální expozice, které vystavují zachovalé části oděvů,
jenž patřily významným osobnostem nebo byly použity při výjimečných historických událostech. Návštěvník prostupuje šatem nejen fyzicky. Dílo pracuje s odkazy na rituálnost především ve vztahu k lidské zkušenosti a paměti.
Vnímání zdobnosti, pečlivě provedeného detailu výšivek- všedního obřadu - trpělivé, časově náročné manuální práce, které jsou odkazem ke společnému prožívání, způsobu komunikace, k tradici.
Prostřihy plástve na svrchní vrstvě látky umožňují nahlédnout do hlubších vrstev oděvu. Do vrstev symbolických či významových. Samotný oděv může vyprávět příběhy.

*31. 7. 2021 v  18 hodin / vernisáž výstavy


Tomáš Kurečka
Historie je pro Tomáše Kurečku katalogem motivů, tvarů a témat, které s badatelským zaujetím studuje i s lehkostí a hravostí kombinuje.
Konceptualitu přístupů k inspiračním zdrojům vyvažuje romantický postoj. Ambivalence spočívá i v prolínání ironie a citu, erotiky a perverze.
Z drobných detailů – indicií buduje prostředí, scénu – místo možných činů. Různými výtvarnými prostředky reflektuje současné
i historické myšlenkové i estetické postoje,vytváří působivé propojení designu, módy s filozofickým esejem. (text: Daniela Kramerová)


Tereza Dvořáková
Tereza Dvořáková se ve své tvorbě vyjadřuje především prostřednictvím textilních materiálů. Vytváří oděvy i objekty.
Přímá zkušenost s materiálem, zručnost a péče o detail doprovází významový obsah jejích děl. Paměť je formálně přítomná nejen v podobě symbolů a znaků,
ale také v jednotlivých částech recyklovaných materiálů. Se zaujetím nad křehkostí komunikace, vybízí ke společnému vnímání, porozumění a péči.
Od roku 2020 vytváří lokální upcyklovanou módu pod pseudonymem ig: @vivat život.


Výstava potrvá do 31. 10. 202127
srpen
Petr Votoupal: Do lesa na laně

Petr Votoupal: Do lesa na laně

Pá | 18.00

*Autor Petr Votoupal ve svém díle s názvem Do lesa na laně pracuje s víceznačnými slovy a slovními spojeními. Jednoduchým až minimálním provedením s důrazem na detail se snaží podpořit pointu vyobrazeného (nebo zakrýt skutečnost že není schopný nakreslit nic lepšího).


*Výstava bude ke zhlédnutí až do konce září v rámci běžného provozu kina.


27
srpen
ODPOUTANÁ SCÉNA | Impro FrMol

ODPOUTANÁ SCÉNA | Impro FrMol

Pá | 19.00

*divadelní festival nabitý skvělými zážitky


Improvizační zápas ženy vs. muži

Frýdecko-Místecké improvizační divadlo FrMol ve spolupráci s hosty z Valašského Meziříčí a Ostravy předvede zápas v divadelní improvizaci. Utkají se ženy (Šárka Kadlubcová, Lenka Valoušková, Dorota Madziová) a muži (Jaroslav Ryšavý, Ondřej Haladej, Adam Carda). Představením Vás provede Roman Bělunek, hudební doprovod zajistí Honza Kresta, rozhodčím bude Stanislav Ubík a pomocným rozhodčím Petr Vlček.


Délka trvání: 1 hodina 45 minut

Vstupné: I.vlna 50Kč / II.vlna 80 Kč

*Prodej vstupenek bude zahájen 21. 6. 2021, II. vlna od 16. 8. 2021

*Pravidla pořadatele zde

foto improfrmol27
srpen
Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Pá | 20.00

Rezervacím vstupenek na filmová představení končí platnost o půlnoci v den konání projekce.

V příběhu Prvoka, Šampóna, Tečky a Karla si čtyři kamarádi ve středním věku přiznají, že nežijí tak, jak si představovali. A rozhodnou se vyřešit svou krizi provokativní hrou a plněním odvážných úkolů. Jak čtyřicátník zjistí, jestli je opravdovej chlap? Jak zabrání korozi svých ideálů, rozplynutí snů a scvrkávání varlat? Prvok, Šampón, Tečka a Karel se pokusí najít v sobě odvahu udělat pořádnou kravinu jako zamlada. Nebo aspoň odvahu za všech okolností říkat to, co si opravdu myslí. Kdo splní úkol, není sráč…

ČR | komedie | 12+ | česky | 118 min. | 140 Kč


27
srpen
ODPOUTANÁ SCÉNA | ZRUŠENO | K-PAX, Svět podle Prota | STAGEARTCZ

ODPOUTANÁ SCÉNA | ZRUŠENO | K-PAX, Svět podle Prota | STAGEARTCZ

Pá | 20.30

*Z technických důvodů je představení zrušeno. Vstupné vracíme na základě žádosti zaslané na e-mail tereza.dosoudilova@kulturafm.cz. Součástí žádosti musí být scan/foto zakoupené vstupenky a číslo bankovního účtu, na které bude vstupné vráceno.

**Všem návštěvníkům, kteří si vstupenku zakoupili se omlouváme, představení ve Frýdku-Místku zhlédnete v náhradním termínu, o němž jednáme.


Divadelní hra, která vznikla na základě literární předlohy téhož autora. Do moderní psychiatrické léčebny je přijat záhadný pacient, který o sobě tvrdí, že je mimozemšťan z planety K-PAX vzdálené od Země několik tisíc světelných let. Jeho pobyt na psychiatrii obrátí naruby životy nejen všech spolupacientů, ale i zdravotního personálu, včetně ošetřujícího lékaře, který se snaží odhalit pravou totožnost záhadného cizince.

Hrají: Radim Fiala, Petra Špindlerová, Petr Halberstadt, Petr Bláha, Jakub Urbánek / Martin Siničák, Michal Bumbálek / Tomáš Milostný, Eva Novotná / Hana Halberstadt, Gabriela Štefanová

Autor: Gene Brewer, Režie: Petr Halberstadt


 Délka trvání: 2 hodiny 20 minut

Vstupné: 200 Kč

*Pravidla pořadatele zde

 foto k pax svt podle prota27
srpen
ODPOUTANÁ SCÉNA | SLAM POETRY SHOW

ODPOUTANÁ SCÉNA | SLAM POETRY SHOW

Pá | 21.00

*divadelní festival nabitý skvělými zážitky


 Poezie naživo, poezie okamžiku. Slam poetry jako performativní žánr má jen málo pravidel: vlastní text, žádné rekvizity, popř. časový limit, ale všechny jsou svazující, a osvobozující zároveň. Slameři berou do hry kromě textu slovní i divadelní improvizaci, mimiku, pohyb, konfrontují a zapojují publikum, které je jim jediným porotcem.

Účinkují: Ondra Hrabal - mistr ČR 2018, Jura Juráň - vicemistr ČR, Martin Schwitzer


Délka trvání: 90 minut

Vstupné: 80 Kč

*Pravidla pořadatele zde

foto slam poetry show martin schwitzer27
srpen
ODPOUTANÁ SCÉNA | Kujóni

ODPOUTANÁ SCÉNA | Kujóni

Pá | 23.00

*divadelní festival nabitý skvělými zážitky


Dřevní folk žije! Setkání všech přátel táborového ohně pod jasným frýdeckomísteckým nebem. Kytary, párky, plameny, romantika a tlukoucí srdce v dlaních. Hluboce autentická country performance. Doporučuje nula ze všech posluchačů Country Rádia. „To nemá s hudbou nic společného“ (náhodný návštěvník koncertu)

Účinkují: Jakub Tichý, Ondřej Turoň


Délka trvání: 60 minut

Vstupné: zdarma

*Pravidla pořadatele zdeKultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Kulturní program

kulturaFM RIJEN web

Stáhnout

Plakát 10 / 2021

říjen 2021

Stáhnout

Kino Vlast

Kino 14. 10. - 27. 10. 2

Stáhnout

Newsletter


Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.