Program akcí
Program akcí
Akce pro 31.01.2025

Zlatovláska
Když královský panoš Jiřík ochutná sousto z magického hada, porozumí řeči zvířat. Proviní se tak ale proti příkazu svého krále, a tak jej čeká buď trest smrti, nebo nebezpečná cesta za Zlatovláskou, princeznou ze vzdálené říše uprostřed moře, kterou chce král za ženu. Vydá se proto na cestu v doprovodu Štěpána, se kterým vyrůstal od dětství, a malého psíka Štístka, jemuž před časem zachránil život. Jiříka čeká na dlouhé cestě za princeznou celá řada nástrah, dobrodružství a překvapení. Netuší, že Štěpánem cloumá závist a není to tak upřímný kamarád, jakým se zdál být. Naštěstí má ale Jiřík statečné spojence, zvířátka, kterým cestou pomohl… Po více než padesáti letech ožívá pohádková klasika Karla Jaromíra Erbena Zlatovláska ve zcela novém, dobrodružném zpracování. Vzrušující příběh přináší vizuálně podmanivý svět plný speciálních efektů a kouzel, unikátně doplněný vtipnými dialogy „mluvících“ zvířat v čele se všudypřítomným pejskem Štístkem. Do role Jiříka se tentokrát vžil talentovaný Tomáš Weber. Petr Štěpánek, který tuto roli ztvárnil ve slavné verzi z roku 1973, se nyní vrací jako král. Jiříkova přítele Štěpána si zahrál oblíbený Marek Lambora a v do postavy Zlatovlásky byla obsazena mladá herečka Jasmína Houf. V dalších rolích se pak objeví například Ján Jackuliak, Marián Mitaš, Tomáš Matonoha, Jan Budař nebo Martin Myšička. Za scénářem pohádky stojí autorka scénáře k úspěšnému snímku Anděl páně, scenáristka Lucie Konášová. Film v režii Jana Těšitele spojuje moderní filmové technologie s láskou a hlubokým respektem ke klasickému pohádkovému světu. Dobrodružství Jiříka a jeho věrného psa Štístka přináší výpravnou podívanou plnou nádherných scenérií, napínavých scén, humoru a magických momentů.
ČR | pohádka | přístupný | česky | 116 min. | 160 / 140 Kč

Woodwalkers: Caragova proměna
Na první pohled je to obyčejný třináctiletý kluk. Ve skutečnosti ale skrývá neuvěřitelné tajemství! Carag je woodwalker – napůl člověk, napůl puma. Tuhle výjimečnou schopnost přebírat na sebe zvířecí podobu přitom nemá sám. A je teď na něm a jeho spolužácích z internátní školy pro woodwalkery, aby spojili síly a zachránili jejich jedinečný svět. Fantastické dobrodružství bylo natočeno podle knižního bestselleru s použitím speciálních vizuálních efektů vytvořených oscarovým studiem, které stojí za seriálovými hity Rod Draka nebo Avatar: Legenda o Aangovi. Když se v městečku Jackson objeví neznámý kluk, vzbudí to rozruch. Pro místní je záhadou, kde se vzal. Kdyby jen tušili, že mezi lidmi žije teprve krátce! Třináctiletý Carag je totiž woodwalker, napůl člověk, napůl puma a vyrostl v divočině. Ve svém novém životě si ale zpočátku počíná trochu neobratně. Musí totiž čelit spoustě nových a dosud nepoznaných věcí. Naštěstí se ukáže, že v tom není sám a že Střední škola Lízy Clearwaterové je woodwalkerů plná. A brzy si mezi nimi najde i první kamarády. Holly, která umí být pěkně kousavou veverkou, a stydlivého Brandona měnícího se v neohrabaného bizona. V náročných zkouškách tak bude muset Carag obstát nejen při výuce převtělování, obrany a zvládání emocí, ale také v tomhle přátelství. Šelmy a býložravci se obvykle moc nekamarádí… Na tom, jestli dokáže rozpoznat svou sílu a rozhodnout se, kam patří, bude přitom záležet jak osud jeho přátel, tak ostatních woodwalkerů. Jejich budoucnost je totiž ve vážném ohrožení. Film Woodwalkers: Caragova proměna je prvním dílem fantastické trilogie, která vychází ze stejnojmenné knižní série a stala se globálním fenoménem. Caragova napínavého dobrodružství se po celém světě prodalo přes čtyři miliony výtisků a bylo přeloženo do více než dvacítky jazyků včetně češtiny. Není proto divu, že si tvůrci na volbě jeho hlavního představitele dali mimořádně záležet a vybírali z 20 000 uchazečů. V čtyřkolovém castingu nakonec uspěl francouzský herec Emile Chérif, který musel před natáčením absolvovat týdenní kurz „zvířecí průpravy“, aby dokázal věrně napodobit způsob, jakým se pumy pohybují. Dvě vzácné šelmy byly navíc přítomné přímo na place. Roli Caragova učitele si zahrál německý herec Oliver Masucci, známý z kultovního seriálu Dark nebo mrazivé komedie Už je tady zas.
GER / AUT | dobrodružný | přístupný | dabing | 103 min. | 160 / 140 Kč

Ježek Sonic 3
Ježek Sonic je videoherní legenda a díky dvěma úspěšným filmům se už zařadil i mezi hvězdy stříbrného plátna. Poté, co se mu podařilo zachránit celou planetu a své přátele před všehoschopným zlounem Doktorem Robotnikem (Jim Carey), mohl by si vzít trvalou dovolenou. To by ovšem nesměl existovat tajný vládní program označený „Projekt Shadow“ (tak letitý, že na něm pracoval už Robotnikův dědeček). Jeho výsledkem bylo stvoření Sonicova zlého dvojčete, tvora s neuvěřitelnou silou a schopností teleportace. A tenhle nezmar teď půjde oblíbenému modrému ježkovi po krku. Když Sonic pozná, že je Shadow nad jeho síly, rozhodne se v zájmu vyššího dobra spojit s tím, s kým by to za normálních okolností nikdy dohromady nedal – s Doktorem Robotnikem. Série s ježkem Sonicem je výjimečná tím, že její tvůrci postupně plní všechna fanouškovská přání. V prvním díle změnili podobu titulního hrdiny, když se fandům v prvním traileru nelíbil, do druhého přidali oblíbené postavy, lišku Tails a ježuru Knucklese, a teď došlo i na Sonicovo temné alter ego. Režisér Jeff Fowler ovšem připouští, že s Ježkem Sonicem se plní i jeho vlastní sny. „Před dvaceti lety jsem se jako začínající animátor podílel na vývoji hry, v níž byl Shadow hlavním hrdinou. Teď mám tu čest uvést ho na filmové plátno,“ říká režisér.
USA | animovaný | přístupný | dabing | 111 min. | 160 / 140 Kč

16. Společenský ples Stavebního bytového družstva
Vstupné: 220 Kč bez občerstvení, 390 Kč s občerstvením

Holka od vedle
Kristýna (Martina Babišová) má na první pohled poklidný život v malém městě. Pracuje v knihovně, vede komunitní centrum „Ostrov“ a má dlouholetého přítele Filipa (Adam Mišík). Když ale zjistí, že ji Filip podvádí, rozhodne se vztah ukončit a vzít život do vlastních rukou. S nadějí, že ji rodina podpoří, se obrací na své rodiče (Milan Šteindler a Jitka Sedláčková), kteří jí ale místo podpory přinášejí jen nevyžádané rady a své přesvědčení o tom, co je pro ni nejlepší. Ačkoliv je Kristýna odhodlaná postavit se na vlastní nohy, její máma s tátou jí to svými radami a zcela odlišným pohledem na život neusnadňují. Naštěstí má po boku svou nejlepší kamarádku Tamaru (Anita Krausová), která ji podporuje v tom, aby se přestala ohlížet na očekávání ostatních a konečně žila podle sebe. Ve chvíli, kdy se Kristýna rozhodne dát svému starému životu sbohem, vstoupí ji do cesty charismatický grafik Tomáš (Kryštof Bartoš). Nyní stojí před těžkým rozhodnutím, zda setrvat ve známém, ale komplikovaném vztahu s Filipem, nebo udělat krok do neznáma s Tomášem. Najde nakonec Kristýna opravdovou lásku? Rodiče hlavní hrdinky skvěle ztvárnili herci Milan Šteindler a Jitka Sedláčková. Ti mají na život a štěstí své dcery svůj vlastní pohled a přestože Kristýna touží po nezávislosti, oni vždy nejlépe vědí, co je pro ni správné a neustále jí to připomínají. Svou roli má v novém filmu také Václav Upír Krejčí „Moje postava má být osmdesátiletý bývalý šoumen, který zpívá s kapelou a tady ve filmu bude zpívat písničku Pramínek vlasů. Nedávno mu zemřela manželka a on by se rád začlenil mezi mladé, aby jim předal své vzpomínky, které se svojí ženou zažil a snaží se jim vetřít do přízně,“ přibližuje Krejčí svou roli.
ČR | komedie | přístupný | česky | 90 min. | 160 Kč
